PATRIOTYCZNE ŚPIEWANIE NA GORZOWSKIM KWADRACIE

PATPAT1PATPAT1

Relacja Heleny Tobiasz

PATRIOTYCZNE ŚPIEWANIE I SPONTANICZNE PODZIĘKOWANIA MINISTER RAFALSKIEJ NA GORZOWSKIM KWADRACIE

Mieszkańcy Gorzowa już po raz piąty, 2 maja w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej z inicjatywy minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej wspólnie śpiewali patriotyczne pieśni. Od ubiegłego roku miejscem Patriotycznego Śpiewania jest gorzowski Kwadrat. Spotkanie prowadziła Alicja Brudzińska. Liczni chętni wraz z zespołem „Optymistki” pod kierunkiem Stanisława Węgrzyna zaśpiewali „Wojenko, wojenko”, „Ułani, ułani”, „O mój rozmarynie” „Przybyli ułani pod okienko”, „Rozkwitają pąki białych róż”, „Maszerują strzelcy”, „Legiony” i Hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

Razem z mieszkańcami i panią Minister śpiewał także wojewoda lubuski Władysław Dajczak, ale też obecna od pierwszej edycji radna Grażyna Wojciechowska, radni Paweł Ludniewskim i Tomasz Rafalski, burmistrz Witnicy Dariusz Jaworski, jak również prezesi firm, spółek czy stowarzyszeń.

Organizatorzy zapewnili biało-czerwone chorągiewki, śpiewniki oraz wojskową grochówkę.

Na zakończenie minister Elżbieta Rafalska dziękowała wszystkim za spotkanie i zapraszała na wspólne obchody Narodowego Święta 3 Maja. Wojewódzkie obchody rozpocznie o godz. 11:00 Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, w kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, przy  ul. Żeromskiego 21 w Gorzowie. Następnie, po przemarszu na Plac Grunwaldzki, dalsze uroczystości na tym placu.

Po części oficjalnej, już w luźnych rozmowach dziękowano minister Elżbiecie Rafalskie za programy socjalne jak 500+ na każde dziecko czy emerytury+. Spontanicznie, wianuszek wdzięcznych emerytek, nie tylko słowami ale i pocałunkami dziękował i zachęcał Panią Minister do dalszej pracy.

Tekst i foto Helena Tobiasz

 

 

118 total views, 2 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.