GORZOWIANKI W „THE WALL” PROMUJĄ MIASTO

Lucynki TVP

Gorzowskie „Lucynki” to bohaterki najbliższego odcinka programu „The Wall. Wygraj marzenia”. To teleturniej Telewizji Polskiej, promujący niezwykłe przedsięwzięcia zwykłych ludzi. Gorzowianki, Marta Wiśniewska i Katarzyna Radkiewicz będą grały o marzenia swoje i uczestniczek warsztatów dla kobiet w trakcie leczenia onkologicznego.

Zdjęcia do programu realizowane były w Gorzowie w lutym br., a emisja zaplanowana jest na piątek, 3 maja.

Po śmierci chorej na raka mamy Kasi, a babci Marty – Lucyny, Kasia miała ogromną potrzebę pomóc innym chorym. Pierwszym jej pomysłem był projekt „Oddałeś głos? Teraz oddaj włos!!!”. Ta inicjatywa dotyczyła oddawania włosów, które miały posłużyć do stworzenia peruk dla osób chorujących na raka. Następny jej pomysł to darmowe warsztaty dla kobiet w trakcie leczenia onkologicznego – „Lucynki“ (w hołdzie dla mamy Kasi i babci Marty nazwa pochodzi od jej imienia).

Co miesiąc odbywa się kilka lub kilkanaście różnych warsztatów np. rękodzielnicze, kulinarne, upiększające, sportowe. Warsztaty są całkowicie darmowe, tworzone przez grupę Gorzowskich Przyjaciół. Marta pomaga mamie, organizując warsztaty i zajmując się kwestiami administracyjnymi. W Gorzowie „Lucynki” są bardzo znane, odbyło się już ponad 30 edycji, czyli ok. 200 warsztatów.

W kwietniu „Lucynki”– pierwsze gorzowskie warsztaty dla kobiet w trakcie leczenia onkologicznego, świętowały swoje czwarte urodziny. Udział Katarzyny i Marty w programie „The Wall. Wygraj marzenia” to dopełnienie jubileuszu.

„The Wall. Wygraj marzenia” to pełen napięcia i zwrotów akcji teleturniej wiedzy. Nieprzewidywalny i bardzo emocjonalny. Każdy odcinek to występ jednej, wyjątkowej pary działającej i wyróżniającej się na polu społecznym w kraju. Samo uczestnictwo jest już wielkim wyróżnieniem dla gorzowianek. Obie panie zawalczą o marzenia, od spełnienia których dzieli je tylko ściana… To ona decyduje o wielkości wygranej, albo przegranej. Czy uda się Katarzynie i Marcie pokonać ścianę będzie można sprawdzić w najbliższy piątek, 3 maja o godzinie 20.35 TVP1. Program prowadzi Maciej Kurzajewski.

Marta Liberkowska, Wydział Promocji i Informacji

Fot. TVP

112 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.