KSIĘŻA – PRZEKLEŃSTWO CZY DAR

Dziękuję Bogu, że stawiał na mojej drodze księży i siostry zakonne o wielkim autorytecie moralnym. Począwszy od lat najmłodszych z radością wspominam śp. ks. Szmurło, potem w szkole średniej śp. ks. Andrzeja Rutę czy siostry Marię, Kunegundę czy Michaelę Rak. Także w życiu dorosłym spotykałam i nadal spotykam wielu wartościowych kapłanów, którzy nie wstydzą się prosić o wstawiennictwo i modlitwę za duszpasterską posługę.

W następnej kolejności dziękuję swoim Rodzicom i Dziadkom, którzy przekazali mi wielką ufność Bogu ale także bogobojność. Ile razy dziś słyszymy: – bój się Boga. Ale bać się Boga nie oznacza, że Bóg jest groźny i nas ukarze. Bóg jest miłosierny i nas kocha.

Dla tych, którzy są poszukujący, lub nie wierzą w Stwórcę, może wyjaśnieniem będzie miłość rodzicielska. Człowiek jest istotą błądzącą i grzeszną ale odwzajemniona  miłość do rodzica jest buforem wskazującym, że czasem coś jest nie tak, jak powinno być. Przychodzi refleksja, i chęć poprawy. Tak jest z Bogiem, a bogobojność nie jest strachem tylko wyrzutem sumienia, które podpowiada co jest dobre a co złe.

Dlaczego o tym piszę? A no dlatego, że dziś znowu Kościół się kaja i przeprasza, czasem  sprawia wrażenie, że się boi dzisiejszych ludzi i świata.

Nie lękajcie się!

Niech każdy przeprasza za siebie. Nie za kogoś. Za kogoś to można się modlić.

Nie oglądam filmów typu: „Kler” czy „Tylko nie mów nikomu” ale nie oglądam też „Pasji”. Czytam Biblię, po fragmenciku, po jednym zdaniu. Staram się czytać codzienne rozważania ewangeliczne. I szczerze polecam każdemu to czynić.

Nie osądzać, nie złorzeczyć. Mówić dobrze o innych. Uśmiechać się do napotkanego człowieka, dziękując Bogu za kolejny przeżyty dzień i za piękno przyrody i śpiew ptaków.

Moja nieżyjąca już koleżanka, podczas długiej choroby, powiedziała mi, że codziennie dziękuje Stwórcy, za możliwość obserwowania świata i dostrzeżenia, że cudem jest nawet fruwająca mucha.

Kapłaństwo – to Dar, to Sakrament. Pan Bóg zsyła nam mnóstwo darów. Od nas zależy czy je przyjmiemy czy wolimy Pana Boga oszukiwać. I nie jest to tak, że tylko księża są wilkami w owczych skórach.

 

 

419 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.