PRZYRODA I MIASTA USA w fotografii Adama Skalskiego i Grzegorza Milewskiego

milewski-skalski-zaproszenieAADAM55ADAmo55ADDDADAMOADDAk8

„Przyroda i miasta USA” – to tytuł wystawy, którą zaprezentowali 7 czerwca 2019 r.  Grzegorz Milewski i Adam Skalski.

Adam Skalski skupił się przede wszystkim na amerykańskiej przyrodzie, którą podziwiał przemierzając dziesięć stanów. Natomiast Grzegorz Milewski pokazał ciekawostki amerykańskie pobudzające często do uśmiechu. Obydwaj autorzy zwrócili uwagę także na relikty przeszłości.

Adam Skalski opowiedział m.in. o zabytkowych tramwajach linowych, które kursują nieprzerwanie od 1922 r.  po San Francisco i są jedną z głównych atrakcji miasta.

Natomiast o szkole sprzed stu lat, czy bajecznym miasteczku Warrensburg opowiadał Grzegorz Milewski.

Wystawa znajduje się na drugim piętrze Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta, czynna będzie do sierpnia.

Adam Skalski ur. się na Dolnym Śląsku, jest absolwentem Politechniki Poznańskiej. Spełnia się zawodowo realizując projekty z dziedziny automatyzacji. Mieszka i pracuje w Warszawie. Od 15 lat jest żonaty, jest tatą pięcioletniego Piotrusia.

Amatorsko zajmuje się fotografią.  Wolne chwile spędza z rodziną, uprawia  sport, a z żoną Karoliną  planują  wakacyjne podróże.W ubiegłym roku samochodem przemierzyli dziesięć amerykańskich stanów. Trasa wyniosła 7 tys. km.

Grzegorz Milewski ur. się w Drobinie na Mazowszu, liceum ukończył w Kołobrzegu. Studia podyplomowe z informatyki, oraz z pedagogiki w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych ukończył w Szczecinie.

W Gorzowie Wlkp. mieszka od 1975 roku. Jest członkiem Gorzowskiego Towarzystwa Fotograficznego. Należy do grupy fotograficznej Azyl-Art przy Miejskim Centrum Kultury. Jego fotografie są w Katolickiej Agencji Informacyjnej (KAI),  w czasopiśmie Niepełnosprawni Tu i Teraz oraz na portalu milpress.

 

330 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.