NA ZAMKU W MIĘDZYRZECZU ZAKOŃCZYŁY ROK Uniwersytety Trzeciego Wieku

MiędMiędzyMidMI braciamie

Fot. Grzegorz Milewski

Dziewięć Uniwersytetów Trzeciego Wieku, reprezentujących trzy województwa zakończyło 19 czerwca rok studencki na zamku w Międzyrzeczu. Prezes gorzowskiego UTW Czesław Ganda powiedział, że w uroczystościach uczestniczyło około 400. osób w większości z województwa lubuskiego ale również z zachodniopomorskiego i wielkopolskiego.

Na dziedzińcu zamkowym prezentowały się zespoły, chóry i soliści. Wielobarwne, szykowne stroje artystek  harmonizowały ze średniowiecznym otoczeniem.  Studenci sekcji plastycznej zaprezentowali w muzealnej sali swoje obrazy. Nie zabrakło wyśmienitego jadła, serwowano żurek, kaszankę, kiełbaski, kawę, herbatę i pyszną szarlotkę.

Dodatkową atrakcją była możliwość zwiedzenia Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. Alfa Kowalskiego, do obejrzenia, którego zachęcam dorosłych, młodzież i dzieci. Na terenie muzealnym znajdują się wielkie rzeźby pięciu Braci Męczenników Polski, dłuta Jerzego Kopcia, wykonane w 2010 r.

Międzyrzecki zamek – to średniowieczna twierdza obronna otoczona fosą, wzniesiona ok. 1350 r. przez Kazimierza Wielkiego, zlokalizowana w widłach Obry i Paklicy.

 

 

161 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.