ZAKOŃCZYŁ SIĘ GORZOWSKI SEZON TEATRALNY 2019

SezonSEZSEZoS

„Moralnością Pani Dulskiej” wg Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Mirosława Siedlera, zakończył się 23 czerwca  gorzowski sezon teatralny 2019. Ze względu na trwający remont wnętrza teatru, spektakl wystawiony został na Scenie Letniej.

Po zakończonym przedstawieniu  dyr. teatru Jan Tomaszewicz wręczył „Juliusza” najpopularniejszemu aktorowi, którego wyłoniła kapituła składająca się z członków Stowarzyszenia  Widzów Gorzowskiego Teatru.

Od tego roku nagrodą przechodnią została statuetka „Juliusz”, która w tym sezonie przypadła Michałowi Aniołowi, odchodzącemu na emeryturę ale jak zapewnił artysta nadal będzie współpracował z teatrem. Do „Juliusza” nominowani zostali: Marta Karmowska, Joanna Ginda, Bartosz Bandura, Krzysztof Tuchalski i Michał Anioł. Dyr. Tomaszewicz poinformował, że na emeryturę odeszła również aktorka Bożena Perłowska.

Autorem statuetki „Juliusz”, której podstawę stanowi drewno ocalałe z pożaru gorzowskiej katedry jest Michał Bajsarowicz.

Od tej pory nagroda będzie wręczana 23 czerwca w urodziny patrona gorzowskiego teatru Juliusza Osterwy.

Przed dwoma laty zakończono przyznawanie aktorom „Pierścienia Melpomeny”, pomysłu krytyków teatralnych Krystyny Kamińskiej oraz Ireneusza Krzysztofa Szmita.

Jak zwykle w takim dniu na ręce dyrektora Jana Tomaszewicza przekazane zostały kwiaty i podziękowania od urzędników i parlamentarzystów z życzeniami dalszego wspaniałego rozwoju twórczego i inwestycyjnego.

Po zakończeniu remontu wnętrza, planowana jest rewitalizacja teatralnego parku, który obecnie wygląda całkiem przyzwoicie a ma być dodatkowo wzbogacony o medialne fontanny.

Po uroczystościach scenicznych odbył się garden party. Serwowane były mięsiwa z grilla, kiełbaski, sałatki, surówki, owoce i napoje. Kameralne spotkania i rozmowy toczyły się w iście bajkowej scenerii, jak na teatr przystało.

A w ogrodzie dało słyszeć się rozmowy o tym, że klasyka zawsze jest mile widziana, że Marzena Wieczorek wspaniałą aktorką jest. – W roli Dulskiej – doskonała – mówił głos, a inny odpowiadał: –  W każdej roli niepowtarzalna. Też tak uważam.

Pozostali aktorzy byli świetni. Sztuka uwspółcześniona, jednak na tyle, że klasyką pachniało. Poza tym dodano trochę swojskości, bo Felicjan zamiast na Kopiec Kościuszki, wędrował po gorzowskim Manhattanie, natomiast matka chrzestna mieszkała przy Chrobrego.

Wszystkie role odegrane były doskonale, krnąbrna i rozwydrzona Hesia /Joanna Ginda/  oraz sentymentalna Mela /Kamila Pietrzak–Polakiewicz/ dodawały smaczku, ruda ciocia /Joanna Rossa/ – przysalała, Zbyszko /Jan Mierzyński/ sprawiał wrażenie, że będzie naprawdę męski ale cóż – nie udało się. Matka chrzestna – Anna Łaniewska – przeszła samą siebie, a jej towarzyszka też nie gorzej /Teresa Lisowska/. Hanka /Marta Karmowska/ wyładniała i się uwspółcześniła, ale klasyką też trąciła. Bartosz Bandura pokazał co potrafi tańcem zrobić. Felicjan /Cezary Żołyński/ na koniec z lokatorką /Karolina Miłkowska–Prorok/  zaszalał. No i Aniela coś tam za uszami miała i też kogoś obracała / Krzysztof Tuchalski/  Finał znany: po wszystkich tarapatach znowu po bożemu kamienicę Dulska poprowadzi, a brudy prać będzie w czterech ścianach z sufitem. Zabawa doskonała ale i refleksja szybko nie opuści.

Reżyseria:  Mirosław Siedler
Scenografia: Tatiana Kwiatkowska
Opracowanie muzyczne: Agnieszka Siedler
Asystent reżysera: Cezary Żołyński

Obsada:

Marzena Wieczorek
Cezary Żołyński
Jan Mierzyński
Kamila Pietrzak–Polakiewicz
Joanna Ginda
Joanna Rossa
Marta Karmowska
Anna Łaniewska
Karolina Miłkowska–Prorok
Bartosz Bandura
Krzysztof Tuchalski
Teresa Lisowska

 

 

204 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.