STATUETKA NA DREWNIE Z POŻARU KATEDRY DLA MICHAŁA ANIOŁA

Statuetka na drewnie, uratowanym z pożaru gorzowskiej katedry wręczona została 23 czerwca po raz pierwszy dla najpopularniejszego aktora Teatru im. Juliusza Osterwy. Nagrodę, którą nazwano „Juliusz” za całokształt pracy artystycznej otrzymał aktor Michał Anioł, odchodzący w tym roku na emeryturę. W tym dniu odbyło się zakończenie sezonu teatralnego, w którym uczestniczył proboszcz katedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny ks. dr Zbigniew Kobus.

Autorem statuetki jest gorzowski artysta Michał Bajsarowicz, który 24 czerwca w rozmowie z KAI, powiedział, że właśnie otwarta została wystawa jego prac w Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej i będzie tam przez cały miesiąc. Są tam prace malarskie na płótnie i rzeźby specjalnie na tę wystawę zrobione – powiedział artysta.

Bajsarowicz, który jest autorem portretu bł. ks. Jerzego Popiełuszki znajdującego się w gorzowskiej farze, poprosił ks. Kobusa o uratowane z pożaru kawałki drewna, które posłużą jego twórczości. Z jednego z nich jako pierwszą pracę wykonał statuetkę „Juliusz”, nazwaną imieniem patrona teatru. Od tej pory, jak zapewnił dyr. Jan Tomaszewicz nagroda będzie wręczana 23 czerwca w urodziny patrona gorzowskiego teatru Juliusza Osterwy.

Więcej: https://ekai.pl/gorzow-wlkp-statuetka-na-drewnie-z-pozaru-katedry-dla-najpopularniejszego-aktora-d571286/

127 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.