OBRAZ GORZOWIANINA W MUZEUM NARODOWYM W HOLANDII

OBRAZ
Informuje Agnieszka Wiśniewska
Foto Obraz Piotra Jastaka /udostępniony przez WSzZ/
 
W Amsterdamie w połowie lipca miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy prac zwycięzców konkursu Long Live Rembrandt. Spośród ponad ośmiu tys. kandydatów z całego świata wyłoniono 575. zwycięzców. Jednym z nich jest gorzowianin Piotr Jastak, a jego praca – portret olejny matki, Marzenny Jastak – wystawiona jest w kategorii „ludzie”.
Wystawa i konkurs organizowane są przez Rijksmuseum (holenderskie muzeum narodowe) w związku z obchodami roku holenderskiego malarza Złotego Wieku, Rembrandta van Rijna. Prace oceniane były w dwóch etapach przez jury, a głównym wymogiem była inspiracja dziełami Rembrandta.
Gorzowski zwycięzca ukończył studia z informatyki i filozofii, ale malowania i rysunku uczył się praktycznie na własną rękę od 2012 roku.
Poza wystawą zwycięskich obrazów, jedną z obecnych atrakcji Rijksmuseum są prace badawcze nad obrazem „Straż nocna”, prowadzone na żywo przed zwiedzającymi. Muzeum otwarte jest we wszystkie dni tygodnia, włącznie ze świętami, od 9:00 do 17:00 (wstęp dla młodzieży poniżej 18-go roku życia bezpłatny). Wystawa Long Live Rembrandt trwać będzie do 15 września.

573 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.