JUBILEUSZ ZESPOŁU SZKÓŁ ODZIEŻOWYCH IM. K. KIEŚLOWSKIEGO

Odzi1Odzie3Odzie5Odzież

fot. Bartłomiej Nowosielski

Zespół Szkół Odzieżowych im. Krzysztofa Kieślowskiego świętuje swoje 60. urodziny. Jubileusz miał wyjątkowo uroczysty charakter, a wydarzenia z nim związane trwały aż pięć dni.

 – To świetna szkoła, pełna ludzi z pomysłami i z pasją. Uczniowie i nauczyciele tej szkoły dają mieszkańcom miasta powody do dumy. Jubileusz jest zacny, ale energia tej szkoły, jej świeżość, pokazują że rację mają ci, którzy mówią, że życie zaczyna się po sześćdziesiątce – powiedział prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki.

 60 lat działalności Zespołu Szkół Odzieżowych im. Krzysztofa Kieślowskiego wpisuje się w historię naszego kraju, regionu i miasta. Przemiany ustrojowe i gospodarcze dotykały i Zakład Przemysłu Jedwabniczego, przy którym funkcjonowała placówka, a później wpłynęły na zmiany w kierunkach kształcenia. Nie ma już klas włókienniczych, pozostały klasy krawieckie, pojawiły się za to fryzjerskie, fotograficzne, graficzne, wielozadaniowe.

 Ważnym wydarzeniem w życiu placówki było utworzenie w roku szkolnym 1996/1997 Technikum Odzieżowego, a co za tym idzie – Zespołu Szkół Odzieżowych. W roku szkolnym 1998/1999 społeczność szkolna zdecydowała, że patronem Zespołu Szkół będzie Krzysztof Kieślowski.

 Krzysztof Kieślowski wyznawał „niemodną dziś wiarę – wiarę w człowieka”. Dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkół Odzieżowych deklarują, że również wyznają te myśli. Wiara w ucznia, młodego człowieka, inwestowanie czasu i emocji, by pomóc w całości, a nie tylko koncentrować się na intelektualnym rozwoju osobowości, stały się wyznacznikiem działań wielu z nich.

 Jubileusz 60. urodzin gorzowskiej Odzieżówki był okazją do licznych spotkań. Odbyły się m.in. warsztaty barberskie, fotograficzne, filmowe i modowe. Zaprezentowano też prace nadesłane na konkurs pn. Igłą Malowane.

Informuje: Ewa Iwańska
Wydział Promocji i Informacji

 

471 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.