DOKUMENT O KILARZE W KINIE „60 KRZESEŁ”

KIKIL

Fot. FG na zdj. Violetta Rotter-Kozera

Informuje rzecznik  FG Urszula Śliwińska

W ramach trwającego Festiwalu Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara Filharmonia Gorzowska zaprasza na film dokumentalny Violetty Rotter-Kozery, poświęcony sylwetce patrona festiwalu. Projekcja filmu „Wojciech Kilar – między awangardą a Hollywood” odbędzie się w środę 23 października w Kinie 60 Krzeseł.

Jak to się stało, że Wojciech Kilar, uznany twórca awangardowy, trafił do przemysłu filmowego? Jak wyglądała jego współpraca z reżyserami? Czy jego pomysły spotykały się z oporem cenzury? Jaki jest status muzyki filmowej? Czym inspirował się Kilar, tworząc ścieżki dźwiękowe do filmów? Odpowiedzi na te pytania udzielili w filmie wybitni artyści, często zaprzyjaźnieni z kompozytorem, m.in. Kazimierz Kutz, Krzysztof Zanussi, Antoni Wit, Andrzej Wajda, Roman Polański, Kazimierz Kord.

Dopełnieniem tych rozmów są fragmenty dzieł światowej sławy reżyserów, z którymi współpracował kompozytor. W dokumencie wykorzystano fragmenty ponad 20 produkcji od wczesnych filmów z lat 60. w reżyserii Kazimierza Kutza po ostatnie obrazy, takie jak ”Pianista” w reżyserii Romana Polańskiego.

Wojciech Kilar – między awangardą a Hollywood”, reż.  Violetta Rotter-Kozera

23 października, godz. 18.30,  Kino 60 Krzeseł

Bilety: 5 zł

 

718 total views, 2 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.