GORZOWSKIE PARKI PIĘKNIEJĄ

PARKPAR5

Informuje Karolina Machnicka UM

fot. Łukasz Kulczyński

W parku Wiosny Ludów rozpoczęły się prace związane z rewitalizacją zieleni. Posadzono już 25 nowych drzew, natomiast przy stawie została wykonana podbudowa pod nowy trawnik. Trwają prace nad odświeżeniem szaty roślinnej, które przyczynią się do odzyskania dawnego blasku lubianego przez gorzowian miejsca spacerów.

Zagospodarowane trawniki na których już wczesną wiosną pojawią się pierwsze krokusy oraz nowe nasadzenia drzew i krzewów –  to część metamorfozy, jaką przejdzie lubiany przez mieszkańców „Park Róż”.  Wykonawca rozpoczął już prace, w pierwszej kolejności zostały usunięte wszelkie martwe drzewa oraz wyfrezowane pnie.

Dominującym gatunkiem jest  kasztanowiec biały i czerwony. Część krajobrazu przy mostku położonym obok stawu wypełni wierzba płacząca, która pozwoli na  odtworzenie przedwojennego założenia.  Zakończono już nasadzenia w części północnej parku. Zamontowane zostaną także urządzenia służące ochronie drobnych zwierząt – owadów, ptaków, kaczek. Na wyspie stawu ponownie zostanie posadowiony domek dla kaczek, który był tam przed wielu laty. Prace zakończą się w grudniu br.

Inwestycja będzie kosztowała ponad  705 tys. złotych. W 85 proc. zostanie dofinansowana ze środków UE w ramach zadania: „Poprawa jakości środowiska miejskiego poprzez renowację i rozwój wybranych terenów zieleni w Gorzowie Wlkp., Kostrzynie nad Odrą i Dębnie” – realizowanego w ramach projektu, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Oś priorytetowa II, Działanie 2.5.

194 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.