GORZOWSKI ZBIORNIK RETENCYJNY GOTOWY DO ODBIORU WODY

ZBIO

Informuje Dariusz Wieczorek z Wydziału Promocji i Informacji

Fot. Archiwum UM

Podziemny zbiornik o pojemności 2 tysięcy kubików przy ulicy Słowiańskiej jest już gotowy do użytku. Teren tzw. placu cyrkowego wygląda jak przed rozpoczęciem budowy; odtworzono nawierzchnię, zasiano trawę – jedyna różnica to nowy szalet miejski.

 Budowa zbiornika retencyjnego w parku Słowiańskim kosztowała ponad 9,4 mln zł, z czego 8 mln zł to dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

Zbiornik został wybudowany w postaci czterech oddzielnych żelbetonowych komór. To z niego pochodzi woda, po drodze podczyszczana, która będzie używana w stojącym na zbiorniku szalecie miejskim.

W ramach całego projektu do końca 2021 roku zostanie rozbudowana, przebudowana i wyremontowana kanalizacja deszczowa o długości 7,12 km wraz z budową nowych zbiorników retencyjnych (oraz remontem istniejących) na obszarze czterech zlewni: w rejonie ulic: Żwirowej, Słowiańskiej, Szmaragdowej i Olimpijskiej.

Docelowo zostanie rozbudowana, przebudowana i wyremontowana kanalizacja deszczowa, która wraz z budową nowych zbiorników retencyjnych (oraz remontem istniejących) ma zapobiec podtopieniom po intensywnych opadach, tworzeniu się zastoisk wody oraz odciążyć miejską sieć kanalizacji deszczowej.

Celem projektu jest adaptacja do zmian klimatu istniejącej infrastruktury odwodnieniowej (sieci kanalizacji deszczowej). W efekcie zostanie poprawiona odporność na podtopienia i zalania, możliwe będzie retencjonowanie wody oraz wykorzystywanie jej w okresach suchych.

 

 

530 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.