ŚWIATEŁKO BETLEJEMSKIE JUŻ W GORZOWIE

 BET
Informuje Ewa Iwańska – Wydział Promocji i Informacji
for. Łukasz Kulczyński 

Betlejemskie Światło Pokoju jest już w gorzowskim Urzędzie Miasta. Z rąk harcerzy odebrała je wiceprezydent Małgorzata Domagała.

Tegoroczna akcja niesie ze sobą przesłanie – „Światło, które daje moc”. W gorzowskim magistracie ustawiono je w sali obsługi mieszkańca, przy szopce bożonarodzeniowej.

W imieniu pana prezydenta i wszystkich mieszkańców naszego miasta dziękuję za światło pokoju. Mam nadzieję, że te święta będą wyjątkowe, tak jak i każdy dzień nowego, 2020 roku – powiedziała wiceprezydent Domagała, dziękując harcerzom.

Betlejemskie Światło Pokoju, to coroczna skautowa i harcerska akcja przekazywania przed świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem.

W Polsce akcję od 1991 prowadzą harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego, którzy odbierają Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich. Za pośrednictwem harcerzy światło dociera do mieszkańców wszystkich polskich miast i wsi. Betlejemskie Światło Pokoju z rąk harcerzy uroczyście przyjmuje m.in. prezydent RP, premier, marszałkowie Sejmu i Senatu, prymas Polski.

Polscy harcerze przekazują światło również do wschodnich sąsiadów – do Rosji, na Litwę, Białoruś, Ukrainę.

 

 

518 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.