WERNISAŻ WYSTAWY SŁAWOMIRA SZELESZKIEWICZA

Relacja Ewy Rutkowskiej

„Światło w kolorze”, taki tytuł ma kolorowa wystawa, którą zwiedzać można od 19 grudnia w Galerii „Pod Kopułą”, na I piętrze Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej  im. Zb. Herberta w Gorzowie. Kuratorem wystawy jest Zbigniew Olchowik.

Przedstawiając artystę, Małgorzata Barczyńska Kowańdy powiedziała m.in.: „Sławomir Szeleszkiewicz jest gorzowianinem, pedagogiem, artystą. Prowadzi zajęcia terapii zajęciowej z niepełnosprawnymi. Bierze udział w wystawach i plenerach plastycznych. Tegoroczny stypendysta Prezydenta Miasta Gorzowa w kategorii Sztuki wizualne. Do ulubionych jego technik malarskich należy akwarela, ale realizuje się także w malarstwie olejnym”.

Sławomir Szeleszkiewicz od najmłodszych lat interesował się rysowaniem. Realizował swoją pasję w różnych kołach plastycznych, istniejących w domach kultury. Zawód, jako zdobnik porcelany zdobył w słynnej Chodzieskiej Szkole Zawodowej i przez pewien czas pracował w tym zawodzie.

Ma też licencjat Państwowej Szkoły Zawodowej w Gorzowie. Jak można wyczytać w internecie „sprawnie operuje światłem i kolorem”. Na wystawie zobaczymy obrazy ze zjawiskowym światłem, np. portrety pięknych dziewczyn, kwiaty,  miejskie pejzaże i… koty w czapkach. Polecam wystawę, bo to radość dla oczu.

Czynna będzie do końca lutego 2020 roku.

Ewa Rutkowska

524 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.