OBLICZA BAROKU W FILHARMONII GORZOWSKIEJ

F5

Informuje Urszula Śliwińska – rzecznik FG

W najbliższy piątek czyli 7 lutego w sali kameralnej Filharmonii Gorzowskiej zabrzmią arcydzieła muzyki barokowej. Wystąpi kwartet Straordinario, który ponownie gościnnie poprowadzi wybitny klawesynista Krzysztof Garstka.  Koncert wzbogacony zostanie wykładem Roberta Piotrowskiego na temat kultury muzycznej dawnego Landsberga.

 Krzysztof Garstka to uznany klawesynista oraz wybitny specjalista w dziedzinie wykonawstwa muzyki dawnej. To dlatego muzycy kwartetu Straordinario ponownie zdecydowali się na współpracę z artystą. Gościnnie wystąpi także Joanna Głąb, która specjalizuje się w grze na altówce barokowej. 7 lutego usłyszymy ich w koncercie kameralnym „Wiolinowe oblicze baroku II”, podczas którego zabrzmią dzieła Vivaldiego, Bacha, Händla, ale również mniej znanego Giovanniego Sammartiniego.

Jak podkreślają artyści, muzyka barokowa, choć wymagająca dla wykonawców, jest niezwykle przyjemna w odbiorze.

– Zawiłości techniczne okraszone są prostą i przyjazną harmonią – charakterystyczną dla epoki baroku, co sprawia że słuchacz odbiera je z łatwością i dużą przyjemnością – mówi wiolonczelistka Katarzyna Winkiewicz. – Do programu tego koncertu podchodzimy z ogromną przyjemnością i mamy nadzieję, że melomani podzielą ją, słuchając i oglądając koncert.

Koncert wzbogacony zostanie wykładem historyka Roberta Piotrowskiego, poświęconym muzyce dawnej tworzonej i słuchanej na terenie dawnego Landsberga.

„Wiolinowe oblicze baroku II”, koncert kameralny 7 lutego, godz. 19.00

Bilety: 25zł oraz 20zł z Kartą Seniora

444 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.