ZAMKNIĘTE PLACE ZABAW W GORZOWIE WLKP.

Place

Place zabaw – unikamy do odwołania!

„Place zabaw, siłownie zewnętrzne i place aktywnej rekreacji – tych miejsc unikajmy do odwołania” – apeluje prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki. Wszystko w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Tym samym Prezydent Miasta wzmacnia system ochrony mieszkańców przed możliwością zakażenia wirusem. Na terenie całego Gorzowa jest blisko 100 takich miejsc.

Metalowe i drewniane elementy placów zabaw i siłowni są niestety pasem transmisyjnym dla brudu, bakterii i wirusów, które mogą utrzymywać się na przedmiotach długo po kontakcie z chorą osobą. Stąd apel prezydent Jacka Wójcickiego, by w czasie stanu zagrożenia epidemicznego unikać, a najlepiej nie korzystać wcale z miejskich placów i terenów aktywnej rekreacji.

– Mam pełną świadomość, że czas, który trwa jest trudny również, jeśli nie głownie, dla rodziców i opiekunów dzieci, które pozbawione możliwości chodzenia do szkoły szukają innych form spędzania czasu. Place zabaw jednak to ostatnie miejsce, gdzie dzieci powinny spędzać teraz czas – zaapelował prezydent Wójcicki. – Bardzo proszę, by do czasu zakończenia stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce, zwracać szczególną uwagę na dzieci i młodzież – podkreślił Jacek Wójcicki.

Na terenie Gorzowa jest 25 miejskich otwartych placów zabaw, 10 siłowni „pod chmurką” oraz skatepark w parku Kopernika. Ponadto funkcjonuje kilkadziesiąt małych placów zabaw w podwórkach, zarządzanych przez spółdzielnie i Administracje Domów Mieszkalnych. Mamy około 50 placów przy szkołach i przedszkolach, których część jest dostępna dla mieszkańców również poza godzinami pracy placówek.

W tym szczególnym czasie apelujemy, by unikać wszystkich wymienionych placów i terenów rekreacji.

 Wydział Promocji i Informacji UM

 

268 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.