PERSONEL GORZOWSKIEGO SZPITALA SIĘ SZKOLI

PERS5

Informuje Agnieszka Wiśniewska – rzecznik szpitala

Dziś ( 20 bm.) w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie rozpoczęły się szkolenia kardiologów i członków personelu medycznego Pracowni Hemodynamiki i Elektrofizjologii  z zakładania i zdejmowania kombinezonu ochronnego do kontaktu z osobami podejrzanymi o zakażenie i zakażonymi wirusem SARS-CoV-2. Do tej pory w szkoleniach organizowanych przez lecznicę uczestniczyły zespoły medyczne jednoimiennego szpitala zakaźnego w Gorzowie i Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Bo samo ubranie odzieży ochronnej nie gwarantuje pełnego bezpieczeństwa. Trzeba to zrobić właściwie zachowując przy tym odpowiednie procedury.

– O ile zakładanie kombinezonu nie przysparza uczestnikom szkolenia kłopotów, to widać, że zdejmowanie nie jest już takie proste – mówi Katarzyna Ostaszewska – ratownik medyczny Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. – Trzeba pamiętać o tym, że zakładamy czysty kombinezon, a zdejmujemy taki, który miał (lub mógł mieć) kontakt z potencjalnym zagrożeniem. Należy  zdjąć go tak, aby nie narazić siebie na kontakt z zagrożeniem. Kolejność zakładania i zdejmowania poszczególnych elementów odzieży ochrony osobistej (kombinezonu, rękawiczek, maski, gogli) jest bardzo ważna. Dlatego trzeba to przećwiczyć.

W takich kombinezonach będą pracować nie tylko pracownicy SOR i szpitala zakaźnego, ale też w przypadku urazu, złamania, zawału serca czy porodu osoby z podejrzeniem lub zakażonej koronawirusem członkowie personelu medycznego innych szpitalnych oddziałów.

„Najpierw zadbaj o własne bezpieczeństwo. Jeśli osobie udzielającej pomocy, coś się stanie, nie będzie mogła pomóc nikomu”. W myśl tej uniwersalnej i podstawowej zasady trwają szkolenia kolejnych grup .

53 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.