PLACE ZABAW W GORZOWIE WLKP. ZAMKNIĘTE DO ODWOŁANIA

Place

Informuje Marta Liberkowska – Wydział Promocji i Informacji

Place zabaw – zamykamy do odwołania!

Gorzowskie place zabaw, zewnętrzne siłownie oraz place aktywnej rekreacji i wypoczynku zostają zamknięte do odwołania. To decyzja Prezydenta Miasta Jacka Wójcickiego, która jest wynikiem bieżącej analizy sytuacji epidemiologicznej w całym kraju, podyktowana troską o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców Gorzowa. Na terenie całego miasta jest blisko 100 takich miejsc.

– W związku z koniecznością większego ograniczenia możliwości rozprzestrzeniania się koronawirusa podjąłem decyzję o zamknięciu miejskich placów oraz wszystkich miejsc związanych z rekreacją i wypoczynkiem, które mogą stanowić źródło dodatkowego zagrożenia dla mieszkańców – poinformował prezydent Jacek Wójcicki.

O podobne działania prezydent poprosił administratorów placów i boisk sportowych nie będących w zarządzaniu miasta. Dwa dni temu Jacek Wójcicki apelował o unikanie miejsc rekreacji i zabaw, jednak po analizie sytuacji w mieście, podjął decyzję o całkowitym zamknięciu obiektów. Zakaz obowiązuje od piątku, 20 marca br. do odwołania.

Strażnicy miejscy zadbają, by informacja o zamknięciu placów, siłowni i terenów aktywnego wypoczynku w mieście była widoczna dla mieszkańców. W następnych dniach będą sprawdzali jak gorzowianie radzą sobie z zakazem.

Na terenie Gorzowa jest 25 miejskich otwartych placów zabaw, 10 siłowni „pod chmurką” oraz skate park w parku Kopernika. Ponadto funkcjonuje kilkadziesiąt małych placów zabaw w podwórkach, zarządzanych przez spółdzielnie i Administracje Domów Mieszkalnych. Mamy około 50 placów przy szkołach i przedszkolach, których część jest dostępna dla mieszkańców również poza godzinami pracy placówek.

 

54 total views, 2 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.