PACJENT SPOWODOWAŁ ZAPRÓSZENIE OGNIA W GORZOWSKIM SZPITALU

Ogie

Informuje Agnieszka Wiśniewska  rzecznik prasowy szpitala

Zaprószenie ognia na oddziale chirurgii ogólnej.

Życie ani zdrowie pacjentów ani personelu oddziału nie jest zagrożone.

Dziś (19 stycznia) po godz. 16 na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej z Pododdziałem Chirurgii Naczyniowej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. doszło do zaprószenia ognia. Jego sprawcą był 61-letni pacjent tego oddziału, któremu – jak twierdzi wypadł niedopałek papierosa. Od niego zapalił się materac, na którym leżał. Na miejscu interweniowali – wezwani przez system automatycznego ostrzegania pożarowego – strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej  w Gorzowie Wlkp.  Na szczęście życie ani zdrowie żadnego z pacjentów ani personelu oddziału nie jest zagrożone.

Zadymienie jako pierwsze zauważyły pracujące na oddziale pielęgniarki i natychmiast przystąpiły do gaszenia tlącego się materaca. W momencie pojawienia się dymu w sali oprócz sprawcy podpalenia przebywał jeszcze jeden mężczyzna. Nie było konieczności ewakuacji innych pacjentów hospitalizowanych w Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej z Pododdziałem Chirurgii Naczyniowej.

Po przewietrzeniu pomieszczeń oddział wrócił do normalnej pracy, a mężczyźni przybywający w sali, w której doszło do zaprószenia ognia zostali przeniesieni do innych pomieszczeń. Okoliczności zdarzenia szczegółowo będzie wyjaśniać wezwana do szpitala policja.

 

211 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.