764 MINUTY MODLITWY ZA MIASTO GORZÓW

BRAc5

764 minuty Modlitwy za Miasto Gorzów – to modlitewne wydarzenie pod  patronatem ordynariusza diecezji zielonogórsko – gorzowskiej bpa Tadeusza Lityńskiego oraz o. Pawła Zająca, prowincjała Misjonarzy Oblatów MN rozpocznie się dziś wieczorem w parafii pw. św. Józefa w Gorzowie Wielkopolskim. Wierni modlić się będą za swoje miasto 7 i 8 maja. Kilkadziesiąt osób czytać będzie bez przerwy Pismo Święte.

Wydarzenie zainauguruje Msza św. pod przewodnictwem oblata proboszcza o. Tadeusza Kala  OMI, który prosić będzie Boga o błogosławieństwo dla wszystkich mieszkańców miasta przed zbliżającą się 764 rocznicą istnienia nadwarciańskiego grodu. W nawiązaniu do dzisiejszej Bolesnej Tajemnicy różańca, kapłan zwróci szczególną uwagę na rolę Maryi pod Krzyżem, będącą darem, który zobowiązuje do tego żebyśmy upodabniali się do Chrystusa. A Maryję przyjmowali tak jak przyjął Ją św. Jan.

Na apel przedstawicieli Stowarzyszenia św. Eugeniusza de Mazenoda działającego przy zakonie o.o oblatów w parafii św. Józefa, wzywającego do czytania Biblii odpowiedziało kilkadziesiąt osób. W drugim dniu modlitw od godz. 8.45 do 18 wierni czytać będą w kościele bez przerwy Pismo Święte. Fragmenty wcześniej nagrane wyemituje Radio Gorzów Plus.

Dwudniowe uroczystości religijne rozpoczną się dziś o godz. 18.30 Mszą św. z kazaniem w szkole Maryi: Maryja pod Krzyżem a Eucharystia. O godz. 19.15 nabożeństwo Wywyższenia Krzyża Świętego, o godz. 21 Apel Jasnogórski, potem adoracja Najświętszego Sakramentu całą noc aż do rana. W sobotę o godz. 7.30 Jutrznia (modlitwa brewiarzowa), o godz. 8 Msza św. Od godz. 8.45 – 18 trwać będzie  nieustanna modlitwa Pismem Świętym. O godz. 18 odprawione zostanie nabożeństwo majowe i o godz. 18.30 Msza św.

Anna Jakubowska – liderka wydarzenia i członkini stowarzyszenia św. Eugeniusza de Mazenoda, powiedziała w rozmowie z KAI, że idea modlitwy za miasto zrodziła się 4 lata temu kiedy Gorzów świętował  760. lecie istnienia.

– Pomysł zaowocował z potrzeby religijnych wydarzeń, bo typowo rozrywkowych było w Gorzowie dość dużo – wyjaśniła liderka twierdząc, że brakowało aspektu duchowego więc razem z ojcami oblatami postanowiono zaproponować czas modlitwy z Biblią. – Zapragnęliśmy żeby w Gorzowie wybrzmiało Pismo Św. Zaczęliśmy od Nowego Testamentu a teraz po kilu latach zaczniemy od Księgi Wyjścia. Biorąc pod uwagę  obchody Roku św. Józefa, chcieliśmy zaprosić gorzowian do naszej parafii, ale ze względu na obostrzenia sanitarne, niewielka liczba wiernych będzie mogła uczestniczyć osobiście, zatem pojawiła się  możliwość wysłuchania rozważań w radiu  – powiedziała Anna Jakubowska.   

Muzyczną oprawę liturgii zapewni parafialny zespół Siloe, powstały przed wielu laty, z którego wywodzi się m.in. jeden z kapłanów o. Tomasz Woźny. W skład zespołu obecnie wchodzą amatorzy a także profesjonaliści ze szkoły muzycznej. Zespół nagrał płytę kolędową, koncertował także za granicą.

Gorzowskie Stowarzyszenie św. Eugeniusza de Mazenoda istnieje już prawie 8 lat. Patron urodzony we Francji,  powołał do życia Zgromadzenie Oblatów Maryi Niepokalanej. Organizacja podejmuje wiele inicjatyw nie tylko religijnych, oferta obejmuje m.in. działania artystyczne czy kulinarne.

– Inspirując się życiem i działalnością św. Eugeniusza de Mazenoda, grupa 18 osób mieszkających na gorzowskim Zawarciu lub związanych zawodowo z tą dzielnicą, postanowiła powołać stowarzyszenie. Zdecydowana większość z nas to wierni parafii pw. św. Józefa. Od wielu lat razem lub osobno podejmowaliśmy działania na rzecz lokalnej społeczności. Staraliśmy się zatroszczyć o najbardziej potrzebujących: dzieci, młodzież, osoby starsze i samotne – czytamy na stronie stowarzyszenia.

https://www.ekai.pl/764-minuty-modlitwy-za-gorzow-wielkopolski/

 

370 total views, 2 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.