TECHNICZNE OTWARCIE HALI ARENA GORZÓW

DSC06796AR DSC06836DSC06850DSC0685620231204_130732DSC0686120231204_131055DSC06863DSC0686920231204_134416

Fot. Grzegorz Milewski

Z udziałem, m.in.: władz wojewódzkich z wicewojewodą lubuskim Wojciechem Perczakiem, miejskich z prezydentem Jackiem Wójcickim, samorządowych oraz parlamentarzystów z europoseł Elżbietą Rafalską, poseł Krystyną Sibińską, posłem Władysławem Dajczakiem, senatorem Władysławem Komarnickim ks. Mariuszem Kołodziejem proboszczem katedry WNMP, otwarto  4 grudnia w Gorzowie Wielkopolskim nowy obiekt – halę sportowo-widowiskową na ponad 5 tys. osób.

Władysław Dajczak, były wojewoda lubuski a obecnie poseł wspomniał, że czas otwarcia tego obiektu zbiegł się z wyjątkowym czasem dla nas wszystkich – czasem nadziei, który niosą zbliżające się święta Bożego Narodzenia. To wydarzenie pokazuje, że nadzieja może być trudna i można długo na nią czekać ale w końcu się realizuje.

Sebastian Świderski – siatkarz i trener, obecnie prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Honorowy Obywatel Miasta Gorzowa Wielkopolskiego stwierdził, że żałuje iż urodził się 46 lat temu więc nie będzie już mógł korzystać z tego obiektu aktywnie ale cieszy się, że wykorzystają to miejsce sportowcy. A widowiska siatkarskie na pewno będą tu czymś wyjątkowym. Zapowiedział, że od 10 do 14 stycznia odbywać się tu będą Mistrzostwa Europy Wschodniej.

Europoseł Rafalska powiedziała, że ten wielofunkcyjny obiekt jest nie tylko przeznaczony dla sportu ale także dla wielu różnych działań artystycznych. – Stoi przed państwem szczęśliwy i zadowolony człowiek, który czeka na pierwszą imprezę, wypełnioną ludźmi, a hala będzie pełna emocji.

Poseł Krystyna Sibińska, powiedziała, że ten obiekt jest spełnieniem marzeń wielu gorzowian, bo Gorzów sportem stoi. Poseł życzyła aby każdy stąd wychodził pełen miłych wrażeń i dobrych uczuć.

W imieniu ordynariusza diecezji zielonogórsko – gorzowskiej bpa Tadeusza Lityńskiego, proboszcz gorzowskiej fary ks. Mariusz Kołodziej przekazał pozdrowienia i zapewnienie o modlitewnej łączności z uczestnikami dzisiejszego wydarzenia. Proboszcz katedry odnosząc się do otwarcia nowoczesnego obiektu zauważył, że świętując tego typu wydarzenia warto pamiętać, że wielowymiarowa jest nasza codzienność, że sferze materialnej towarzyszyć musi  troska o duchowy wymiar.

Na zakończenie wydarzenia prezes Centrum Sportowo Rekreacyjnego „Słowianka” Joanna Kasprzak Perka oprowadzała po nowoczesnym widowiskowym obiekcie znajdującym się przy ul. Słowiańskiej 16.

Gorzowianie będą mieli okazję 9 i 10 grudnia obejrzeć obiekt od środka, wziąć udział w koncertach i imprezach towarzyszących m.in. w „zimowym miasteczku” na zewnątrz obiektu.

 

 

102 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.