MIKOŁAJOWE SZALEŃSTWA W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM

IMG_6182IMG_6435IMG_6469tramwajtra

W mikołajki najmłodsi gorzowianie udekorowali żywą choinkę, starsi mogli przejechać się „Świątecznym smacznym tramwajem”, a „wybrani” odebrali prezenty z okna świętego Mikołaja.

Miejska choinka w tym roku stanęła na skwerze u zbiegu ulic Woskowej i Grobli. Tam w samo południe przybyli przedszkolacy z przygotowanymi ozdobami do pomocy Mikołąjowi. W tym roku mieli wyjątkowe wsparcie. Para elfów pomagała wieszać ozdoby na wyższych partiach drzewka. Dzieciom towarzyszyły wiceprezydent Gorzowa Małgorzata Domagała i dyrektor Wydziału Edukacji Renata Pliżga. Po zakończonej akcji dekorowania choinki dzieci otrzymały słodkie upominki.

Świerk wysokości około 9 metrów podarował miastu Łukasz Robak.

Przed południem na trasie „dwójki” kursował bezpłatny „Świąteczny smaczny tramwaj”. Mikołaj przejął obowiązki motorniczego, a elfy rozdawały pasażerom gorącą, zimową herbatę, pierniki i czekolady. To wspólna akcja Gorzowskiego Rynku Hurtowego, MZK i Zespołu Szkół Gastronomicznych.

Podróżującym wyjątkowym tramwajem, przedstawiciele Gorzowskiej Rady Seniorów wręczali odblaski.

Prezes GRH Agata Dusińska zapraszała pasażerów na wspólne gotowanie barszczu i pierogów. Już w najbliższą sobotę o godzinie 15, z okazji otwarcia hali sportowo-widowiskowej Arena, zaplanowano gotowanie i degustację „barszczu po gorzowsku”. Przepis na tę kojarzoną ze świętami zupę przygotował Paweł Salamon, mistrz kuchni, nauczyciel w gorzowskim „gastronomika”.

W niedzielę, 10 grudnia, także od godziny 15, przed Areną Gorzów zaplanowano warsztaty kulinarne pod nazwą „Najlepsze pierogi na święta i nie tylko”. Poprowadzi je francusko-polski kucharz, prezenter telewizyjny i autor książek kucharskich Pascal Brodnicki.

Wśród mikołajkowych atrakcji odbyło się  „pierwsze otwarcie” Okna świętego Mikołaja, które znajduje się na II piętrze kamienicy dawnego „Lamusa” przy urzędzie miasta. Autorzy najciekawszych świątecznych „rolek” z Instagrama i Facebooka otrzymali prezenty.

To była czwarta edycja tej akcji. Okno otworzy się jeszcze dwa razy: 13 i 20 grudnia. Do tego czasu  można prezentować „rolki”. Szczegóły akcji tutaj: https://um.gorzow.pl/aktualnosci/okno-swietego-mikolaja-ruszamy.html

Wydział Promocji i Informacji

Fot. UM

 

53 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.