„MISJONARZ SZCZĘŚCIA” KONCERT DEDYKOWANY ŚP. KS. ANDRZEJEWSKIEMU

Dyr Wolińska i dyr Chodarcewicz1

Na zdj. Dyr Monika Wolińska i z-ca dyr FG Adriana Chodarcewicz

Koncertem „Misjonarz szczęścia” w Filharmonii Gorzowskiej, rozpoczną się 29 stycznia obchody pierwszej rocznicy śmierci ks. Witolda Andrzejewskiego w Gorzowie Wielkopolskim.
Składający się z pięciu części muzyczny program będzie zawierał tematykę: wspomnień o teatrze, o ludziach, wolności, o kapłaństwie i pamięci. „To wszystko uświetni piękna muzyka a także fragmenty wywiadów z ks. Witoldem, fragmenty jego listów oraz fragmenty wierszy” – powiedziała podczas konferencji prasowej z-ca dyr. FG Adriana Chodarcewicz
Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa, zorganizowana dzięki życzliwości wiceprezydenta Janusza Dreczki. Będzie to wystawa zdjęć, z różnych okresów życia księdza, będą archiwa, pamiątki, dowody materialne. Wszystko do obejrzenia w gablotach. Cały koncert będzie nagrywany i transmitowany przez Telewizję Trwam. Koncert poprowadzi Janusz Dreczka, wiersze i listy zaprezentuje Alina Czyżewska.
„Takim rocznicowym koncertom towarzyszy często smutek. I będą tu momenty refleksji w muzyce, będzie śmierć Azy z I suity „Peer Gynt”, czy Samuela Barbery Adagio na smyczki.
Ponieważ ksiądz był kolorową postacią, i na pewno jest tu i się do nas uśmiecha, będą więc i momenty radosne takie jak cudowna Medytacja Julesa Masseneta, Pavane Gabriela Faure i na koniec niespodzianka Ennio Morricone – Nella Fantasia z filmu „Misja” – poinformowała dyrygent Monika Wolińska
Wystąpią filharmonicy gorzowscy, na skrzypcach grać będzie Maksym Dondalski, Eike Schafer na oboju.

1,313 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.