GORZOWSKIE JUBILEUSZE MAŁŻEŃSKIE W ŚWIĘTO ŚW. RODZINY

RodROdz55

W parafii Najświętszego Zbawiciela w Gorzowie Wielkopolskim w święto św. Rodziny czternaście par złożyło przyrzeczenia Sakramentu Małżeństwa. Uroczystość rozpoczęła się procesją małżeństw sprzed świątyni, prowadzoną przez proboszcza ks. Andrzeja Tomysa. Kapłan objął modlitwą wszystkich małżonków z parafii a w szczególności tych, którzy obchodzili długoletnie pożycie.

Na zakończenie nabożeństwa czternaście par, obchodzących okrągłe rocznice od 10. do 60. jubileuszu, otrzymało imienne pamiątkowe foldery, na których m.in. napisano: – odnowili przed Bogiem i wobec wspólnoty parafialnej przyrzeczenia Sakramentu Małżeństwa. Na dalszą drogę życia, byście z pomocą Matki Bożej i św. Józefa trwali w jedności i miłości. Niech Pan Bóg wam błogosławi – podpisali ks. Andrzej Tomys, ks. Andrzej Janicki oraz ks. Wojciech Żabiński.

– Mądrości trzeba szukać w Bogu, ona jest drogowskazem. A życie nie jest bajką, która najczęściej źle się zaczyna ale dobrze się kończy. W małżeństwie jest odwrotnie, zaczyna się szczęściem, miłością, a potem pojawiają się przykrości i problemy –  mówił w kazaniu ks. Żabiński, przypominając małżonkom aby dawali się prowadzić Bogu. – Jeśli w jego ręce złożymy nasze życie małżeńskie, rodzinne – to On nas poprowadzi, o ile mu zaufamy – przekonywał kapłan, zachęcając by uczyć  się od Niego przebaczenia i szukać miłości w każdej ludzkiej relacji.

– Wtedy życie nasze będzie szczęśliwsze i napełnione Bożą miłością, która przemienia i wzywa do służby, rezygnacji z siebie dla drugiego człowieka, miłości nie patrzącej egoistycznie ale wychodzącej naprzeciw – mówił duchowny, podkreślając, żeby wyzbywać się egoizmu na korzyść drugiej osoby. – Nie chodzi o to żeby mi było z kimś dobrze ale tej drugiej osobie żeby było ze mną dobrze. Wtedy życie będzie szczęśliwe – bo rodziny będą silne Bogiem, który jest miłością, nie zawodzi, nie opuszcza ale zawsze wspiera i błogosławi. Róbmy wszystko, by nie bardziej mieć ale bardziej być z Bogiem – to jest   źródło naszej miłości – zaapelował ks. Żabiński.

Parafia Najświętszego Zbawiciela znajduje się na jednym z największych gorzowskich osiedli – Staszica,  powstała 18 lat temu z podziału parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Od początku świątynia znajduje się w budynku powojskowym, nieopodal którego budowany jest kościół.

Dokładnie rok temu ordynariusz diecezji zielonogórsko – gorzowskiej bp Tadeusz Lityński poświęcił dzwon. – Ten dzwon będzie zapraszał do modlitwy i obwieszczał obecność Boga. Ponieważ człowiek nie zawsze pamięta o Stwórcy, dlatego On sam przypomina się i wzywa aby u niego szukać wsparcia. Głos tego dzwonu, będzie przypominał o obecności, bliskości i wyciągniętych w naszą stronę dłoniach Ojca z zaproszeniem na spotkanie – powiedział bp Lityński, który przy współudziale duchownych dokonał jego poświęcenia.

Także tu: https://kair.ekai.pl/depesza/578862/show

514 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.