WARSZAWSKA ROTUNDA JUŻ OTWARTA

Rot2rot6RotRot3

Fot milpress

Warszawiacy znów mogą umawiać się na randki pod kultową Rotundą. Aktualnie w Rotundzie oprócz Oddziału PKO Rotunda, na pierwszym piętrze znajduje się Strefa Spotkań, gdzie można miło spędzić czas przy kawie. Symbol stolicy po rewitalizacji zachował swój pierwotny kształt, ale jednocześnie zyskał wiele nowoczesnych rozwiązań architektonicznych i technologicznych.

Rotunda to nie tylko oddział PKO Banku Polskiego, to budynek, który mocno wrósł w tkankę stolicy. Od ponad 50 lat jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc Warszawy. Nowa Rotunda to także przestrzeń do spotkań czy różnego rodzaju wydarzeń, które planujemy tutaj organizować” – mówi Alicja Drozdowska, dyrektor Oddziału PKO Rotunda.

Na patio znajduje się tablica upamiętniająca ofiary wybuchu gazu 15 lutego 1979 r., w którym zginęło 49 osób, a 135 zostało rannych. Budynek został wówczas całkowicie zniszczony. W każdą rocznicę tej tragedii pracownicy banku oraz osoby, które ją pamiętają, spotykają się, by upamiętnić to tragiczne wydarzenie.

Pełny tekst: Źródło informacji: Centrum Prasowe PAP

http://centrumprasowe.pap.pl/cp/pl/news/info/152109,,newsletter

 

557 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.