OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W GORZOWIE WLKP.

POMN

 Informuje Dariusz Wieczorek – Wydział Promocji i Informacji UM

Fot. Łukasz Kulczyński

Prezydent Jacek Wójcicki, w towarzystwie przewodniczącego Rady Miasta Jana Kaczanowskiego, złożyli w imieniu mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego kwiaty pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego.

 – Pamiętamy o tej rocznicy, ale dziś musimy przede wszystkim pamiętać o tych, którzy są na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. Bo to oni teraz walczą o nasze zdrowie i życie i za to jesteśmy im ogromnie wdzięczni – powiedział prezydent Wójcicki.

Mam nadzieję, że to wielkie święto w przyszłym roku będziemy obchodzić w normalnych warunkach – dodał przewodniczący Kaczanowski.

W związku z Narodowym Świętem Niepodległości, elewacja Urzędu Miasta i budynek IV LO zostały oświetlone w barwach narodowych, a na autobusach i tramwajach powiewały flagi państwowe.

Tegoroczne obchody 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Gorzowie rozpoczęły się od mszy świętej w parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski, którą w intencji ojczyzny odprawił ordynariusz diecezji zielonogórsko – gorzowskiej biskup Tadeusz Lityński.

Z uwagi na sytuację epidemiczną, tegoroczne obchody zostały ograniczone do minimum, a większość wydarzeń odbyła się w Sieci. Więcej na ten temat tutaj.

http://www.gorzow.pl/PL/3235/9270/Swieto_Niepodleglosci_w_Gorzowie/k/

Narodowe Święto Niepodległości to święto państwowe, obchodzone w Polsce corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Święto zostało ustanowione ustawą 23 kwietnia 1937 r., zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945 r. i przywrócone w okresie transformacji systemowej w 1989 r.

 

 

185 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.