STAL GORZÓW WIARYGODNYM PARTNEREM

STAL

Prezydent: Stal jest wiarygodnym partnerem

Spłaciliśmy nasze stare zobowiązania i w nowy rok wchodzimy bez długów – poinformował prezes Stali Gorzów Marek Grzyb podczas przedświątecznej wizyty u prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego. To dobra wiadomość dla gorzowian, bo to miasto było gwarantem spłaty kredytu, zaciągniętego siedem lat temu.

Dla nas to dowód, że Stal Gorzów jest wiarygodnym partnerem, że spłaca swoje zobowiązania
i wypełnia warunki umów –
powiedział Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa – To przejaw dobrej, nowej jakości w zarządzaniu klubem, pokazujący, że nie ma przeszkód w podejmowaniu inicjatyw
w przyszłości
– dodał.

Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem dzisiaj odwiedzić prezydenta miasta i na jego ręce przekazać dowód spłaty finansowego zobowiązania, którego miasto było gwarantem – mówił podczas spotkania Marek Grzyb, prezes Stali Gorzów. – Spłata to było duże zobowiązanie finansowe, które ciążyło klubowi. Powód do radości jest też szczególny, bo spłata następuje w wyjątkowo trudnym dla nas wszystkich czasie pandemii. Żegnamy się ze starymi długami i w nowy rok wchodzimy bez zobowiązań – dodał prezes.

Miasto w 2013 roku miasto poręczyło kwotę 3,5 mln złotych kredytu, który został zaciągnięty na wzmocnienie klubu i jego bieżące funkcjonowanie. Poprzednie władze Stali miały go spłacić w ciągu pięciu lat, ale sprawa się przeciągała. W 2019 roku nowe władze klubu zobowiązały się, że spłacą kredyt do grudnia 2020 roku i słowa dotrzymały.

Ta sytuacja daje wiatr w żagle klubowi – uznał Tomasz Michalski, dyrektor zarządzający Stali Gorzów. – Daje nam szanse na nowe inwestycje, na rozwój stadionu i pozwala patrzeć spokojnie
na realizowanie kontraktów z zawodnikami i na wzmacnianie drużyny w kolejnych latach
– dodał.

Wiesław Ciepiela – rzecznik prasowy

Fot. Bartłomiej Nowosielski

396 total views, 2 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.