REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE W GORZOWSKIEJ KATEDRZE

7 marca – pierwszy dzień rekolekcji w katedrze WNMP

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz w gorzowskiej katedrze: Dany jest nam szczególny czas … zdjęcia masek i sięgnięcia w głąb naszego życia

„Dany jest nam ten szczególny czas – trudny, uciążliwy, bolesny ale to jest czas zdjęcia masek i sięgnięcia w głąb naszego życia” – powiedział podczas Mszy św. ks. prof. Paweł Bortkiewicz, który rozpoczął 7 marca rekolekcje w odrestaurowanej po pożarze katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gorzowie Wielkopolskim. Rozważania prowadzone są pod hasłem: „Wyjść z kryjówki do przymierza z Bogiem”.

Ks. Bortkiewicz z Towarzystwa Chrystusowego jest profesorem wydziału teologicznego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Ks. prof. zauważył, że jest to czas wyjścia z kryjówek i odkrycia wymiaru wspólnoty i domu, tu w Kościele. To jest wreszcie czas przezwyciężenia lęku męstwem. To jest właśnie ten czas. Nasz czas. Wielkopostnego nawrócenia – podkreślał naukowiec.

Więcej na:    https://ekai.pl/ks-prof-pawel-bortkiewicz-w-gorzowskiej-katedrze-dany-jest-nam-szczegolny-czas-zdjecia-masek-i-siegniecia-w-glab-naszego-zycia-d598202/

245 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.