SYMFONIKA INSPIROWANA TAŃCEM W FILHARMONII GORZOWSKIEJ

 FG1FG

Na zdj. Francesca Bottigliero

Filharmonia Gorzowska zaprasza na koncert symfoniczny, którego tematem przewodnim jest taniec. Usłyszymy różnorodne kompozycje inspirowane wieloma gatunkami tanecznymi, od wytwornych XIX-wiecznych utworów, po przepełnione  folklorem, żywiołowe melodie z różnych części świata. Całość w wykonaniu znakomitych muzyków – Francesco Bottigliero oraz Christiana Danowicza.

Bogactwo pięknych melodii, rytmów i brzmieniowych odcieni  – oto zapowiedź koncertu, którego motywem przewodnim będzie taniec.  Koncert „Tańce świata” odbędzie się w sali Filharmonii Gorzowskiej w piątek 12 marca o godz. 19.00.

– Gwarantujemy, że w niezwykle zróżnicowanym repertuarze koncertu każdy znajdzie coś dla siebie. W wykonaniu filharmoników gorzowskich pod batutą Francesca Bottigliero usłyszymy utwory różnorodne tak w formie, jak w charakterze, inspirowane rozmaitymi gatunkami i formami tanecznymi  – zapowiada Urszula Śliwińska, rzecznik prasowy Filharmonii Gorzowskiej.

W programie koncertu znajdą się m.in. wytworna i pełna melancholii Pavana (1887) Gabriela Fauré, następnie wywodzące się ze szkoły romantycznej i inspirowane regionalnym folklorem Tańce słowiańskie (1886) Antonína Dvořáka i wreszcie, urzekające żywiołowością Tańce węgierskie (1869) Johannesa Brahmsa. Nie zabraknie również klasyki XIX-wiecznego poematu symfonicznego, czyli Wełtawy (1874) Bedřicha Smetany z cyklu Moja Ojczyzna.

Popisowym utworem wieczoru będzie jednak z pewnością wirtuozerska, inspirowana ludową muzyką węgierską rapsodia koncertowa Tzigane (1924) Maurice’a Ravela, z partią solową skrzypiec w interpretacji Christiana Danowicza – francusko-argentyńskiego skrzypka i dyrygenta o polskich korzeniach, koncertmistrza  NFM Orkiestry Leopoldinum. Program koncertu dopełnią dwa utwory współczesnych twórców – meksykański Danzon nr 2 Artura Márqueza oraz Le Premier Tango Francesca Bottigliero.

Bilety na koncert dostępne są w kasie filharmonii oraz online: https://filharmoniagorzowska.bilety24.pl/nfrontbuy/buy/id/323860/ref/b24_filharmoniagorzowska/lang

 

352 total views, 2 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.