MIEJSKI OŚRODEK SZTUKI W GORZOWIE WLKP. MA NOWEGO DYREKTORA

MOSMOS1

Prezydent Jacek Wójcicki powołał Gustawa Nawrockiego na stanowisko dyrektora Miejskiego Ośrodka Sztuki.

Wręczenie w piątek nominacji kończy procedurę konkursową na szefa tej ważnej dla miasta instytucji kultury. W uroczystości powołania nowego dyrektora MOS uczestniczyły zastępca prezydenta Małgorzata Domagała i dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Ina Czaińska.

Powierzamy dzisiaj instytucję kultury człowiekowi, który z tą instytucją jest związany od lat – powiedział prezydent Jacek Wójcicki podczas wręczenia nominacji. – Mamy nadzieję, że tchnie w nią nowego ducha, ale będzie też nawiązywał do jej tradycji i historii, do tego co było w niej dobre. Życzymy w tym dziele powodzenia – dodał.

Chciałbym kontynuować te procesy, które rozpoczęła moja poprzedniczka, a które oceniamy jako dobre, bo istnienie takiej instytucji kultury to jest proces ciągły – powiedział Gustaw Nawrocki. – Ale chcemy też zachować tę identyfikację nawiązującą do początków istnienia tej instytucji. Postaramy się też przywrócić w ludziach to poczucie, że wernisaż jest świetny, żeby przychodzili i go przeżywali – dodał nowy dyrektor.

Gustaw Nawrocki jest artystą plastykiem, scenografem, kuratorem Galerii BWA w Miejskim Ośrodku Sztuki w Gorzowie Wlkp. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Dyplom z wychowania plastycznego i rysunku w 1986 r. uzyskał w pracowni Wojciecha Mullera. Swoje prace wystawiał w Polsce i za granicą. Technika, w jakiej się specjalizuje, to olej. Podejmuje różne tematy malarskie, od przedstawień pikturalnych po abstrakcję. Eksperymentował z batikami, projektuje również scenografie do przedstawień teatralnych, przygotował album „Hasior w zbiorach Miejskiego Ośrodka Sztuki w Gorzowie Wlkp.”

Jest członkiem ZPAP, przez dwie kadencje był prezesem oddziału w Gorzowie. Jest stypendystą Ministra Kultury i Sztuki dla młodych twórców.

Gustaw Nawrocki jest prezesem Stowarzyszenia Strefa Sztuki w Gorzowie Wlkp., które wspiera i propaguje kulturę, realizując ciekawe projekty w dziedzinie kultury i sztuki. Przez wiele lat członek kapituły Nagrody Kulturalnej Prezydenta Miasta Gorzowa oraz komisji ds. Stypendiów Artystycznych Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego. Członek Rady Muzeum Lubuskiego im. J. Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. W 2014 r. otrzymał odznakę „ Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Od 2006 r. Kurator Galerii BWA w Miejskim Ośrodku Sztuki a od 2015 r. Kierownik Działu Wystaw i Edukacji w Miejskim Ośrodku Sztuki.

Powołanie jest efektem konkursu, jaki był prowadzony zgodnie z procedurą z rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Komisja konkursowa liczyła 9 członków, w tym przedstawicieli Prezydenta Miasta, Ministra Kultury, Ochrony Dziedzictwa Narodowego i Sportu, stowarzyszeń współpracujących z Miejskim Ośrodkiem Sztuki oraz reprezentantów związków zawodowych, działających w instytucji. W efekcie swoich prac komisja rekomendowała Gustawa Nawrockiego na stanowisko dyrektora Miejskiego Ośrodka Sztuki, a prezydent Jacek Wójcicki tę rekomendację zaakceptował.

Informuje: Wiesław Ciepiela – rzecznik prasowy

Fot. Łukasz Kulczyński  

402 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.