GORZOWSCY FILHARMONICY ZAGRAJĄ W ZAMKU KSIĄŻĄT LUBOMIRSKICH W LUBNIEWICACH

 LUBNIEWICE

Unikatowy koncert w zamkniętym do niedawna dla zwiedzających neorenesansowym Zamku Książąt Lubomirskich w Lubniewicach zagrają muzycy Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej. 31 lipca melomani będą mieli okazję wysłuchać wyjątkowego koncertu „Wieczór z klasyką” w przepięknej sali balowej.

 Zamek Książąt Lubomirskich wraz z Pałacem Książąt Lubomirskich tworzą razem kompleks pałacowo – zamkowo – parkowy. Obiekty położone są po dwóch stronach malowniczego jeziora Lubiąż w Lubniewicach.

Pałac Książąt Lubomirskich powstał pod koniec XVIII wieku w stylu klasycystycznym. Był on siedzibą rodu von Waldow und Reitzenstein. Ta hrabiowska rodzina od wielu wieków zasiedlała te tereny i to oni właśnie byli budowniczymi Zamku Książąt Lubomirskich po drugiej stronie jeziora.

Oba obiekty są własnością rodziny Książąt Lubomirskich, a Zamek Książąt Lubomirskich funkcjonuje jako prywatna rezydencja rodzinna.

Od 2020 roku posiadłość jest czasowo otwarta dla zwiedzających. Dzięki współpracy Fundacji Książąt Lubomirskich z Filharmonią Gorzowską, zwiedzanie tego wyjątkowego obiektu połączone zostanie z ekskluzywnym koncertem muzyki klasycznej.

– Dzięki tej współpracy uda nam się połączyć dwie kulturalne inicjatywy. Zwiedzanie tego wyjątkowego obiektu połączone z koncertem muzyki klasycznej będzie z pewnością unikatowym wydarzeniem, zwłaszcza, że na sali balowej będziemy mogli gościć tylko 40 melomanów – mówi Joanna Pisarewicz, dyrektor Filharmonii Gorzowskiej.

31 lipca w Zamku Książąt Lubomirskich wystąpi kwartet smyczkowy złożony z muzyków Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej. Koncert będzie pełną nastrojowych brzmień muzyczną opowieścią w rytmie tanga. Złożą się na nią m.in. najpiękniejsze tanga i milongi argentyńskiego kompozytora Astora Piazzolli. Koncert ten będzie równocześnie hołdem złożonym samemu  Piazzolli, którego 100. rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku.

Bilety na koncert dostępne są w kasie Filharmonii Gorzowskiej oraz online na stronie internetowej instytucji. Z uwagi na specyfikę tego miejsca do sprzedaży przygotowano jedynie 40 biletów. Każdy z biletów upoważniać będzie do koncertu oraz zwiedzania zamkowych wnętrz.

Dyrekcja Filharmonii Gorzowskiej oraz szefowie Fundacji Książąt Lubomirskich zapowiadają, że jest to pierwszy tego rodzaju wspólny projekt, ale nie wykluczone, że nie ostatni. Jeśli poznawanie historii w otoczeniu muzyki klasycznej przypadnie lubuszanom do gustu, jest szansa, że podobne koncerty odbędą się jeszcze tego lata.

 

WIECZÓR Z KLASYKĄ – wystąpią:

31 lipca, godz. 18.00

Agnieszka Wenda – skrzypce

Łukasz Jaros – skrzypce

altówka w ustaleniach /

Katarzyna Winkiewicz-Więcław / wiolonczela

Program:

Isaac Albéniz. / Tango in D

Carlos Gardel / Por Una Cabeza

Goran Bregovich / Tango

Astor Piazzolla / Adios Nonino

Astor Piazzolla / Ave Maria

Jacob Gade / Jealousy Tango

Astor Piazzolla / Chiquilin de Bachin

Tango de Roxane z filmu Moulin Rouge

Astor Piazzolla / Yo soy Maria

Astor Piazzolla / Oblivion

Astor Piazzolla / Libertango

 

 

313 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.