LAUREACI III OGÓLNOPOLSKIEGO PRZEGLĄDU TWÓRCZOŚCI PRZEMYSŁAWA GINTROWSKIEGO

FES5FESFES1

Fot. 1. Paulina i Piotr Kozubowie, fot. 2. Izabela Szafrańska, fot. 3. Rafał Kowalewski

Jury III Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Przemysława Gintrowskiego w Kołobrzegu wyłoniło 10 lipca laureatów Festiwalu „Pamiątki”ku czci barda i kompozytora. Organizatorem  wydarzenia jest Stowarzyszenie Katolicka Inicjatywa Kulturalna a współorganizatorem Narodowe Centrum Kultury.

W jury pod przewodnictwem Beaty Molak – Bychawskiej ze Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych (SAWP) zasiadły także żona i córka patrona festiwalu: Agnieszka Gintrowska i Julia Gintrowska a także Paweł Paluch, Przemysław Tejkowski i Jacek Pechman.

Dokładnie tak jak typowałam laureatami przeglądu spośród 24 wykonawców z całej Polski zostali: pierwsze miejsce – duet Lenda/Kozub ze Świdnicy, drugie miejsce – Izabela Szafrańska z Warszawy i trzecie miejsce Rafał Kowalewski z Koszalina.

Nagrodę specjalną miasta Kołobrzeg przyznano duetowi Lenda/Kozub – małżeństwu Pauliny i Piotra, którzy w przeddzień obchodzili trzecią rocznicę ślubu. Paulina Kozub po odebraniu nagrody wyznała, że występ dedykowali swojej Mamie, która poważnie chorowała. – Czasem przychodzą takie kompozycje, jak ta pana Gintrowskiego („Wybacz Mamasza”) do słów A. Osieckiej, który musiał wybrzmieć. A one u każdego wybrzmiewają w inny sposób bo każdy z nas jest inny – mówiła laureatka I nagrody.

-Tu muszę przyznać, że nie tylko słowa i muzyka ale interpretacja wybrzmiała niezwykle, dlatego jeszcze w czasie trwającego przeglądu, podczas chwilowej przerwy powiedziałam Państwu Paulinie i Piotrowi Kozubom, że wzruszyłam się do łez. Paulina stwierdziła, że takie wyznanie jest dla nich największym podziękowaniem. Poprosiłam aby stanęli do zdjęcia a oni zaproponowali wspólną fotę. Dziękuję. Wanda Milewska.

Nagrodę Stowarzyszenie SAWP za interpretację jazzową otrzymała Sandra Mika z Katowic.

Małgorzata Kozłowska otrzymała nagrodę Audytorium17. Natomiast Zarząd Radia Opole przyznał także nagrodę specjalną – możliwość nagrania w studiu PR Opole.

Wyróżnienia otrzymali:
Michał Wróblewski (Iława)
Kacper Jastrzębski i Patrycja Niedziółka (Wiśniewo i Domanice)
Katarzyna Mielnik (Gorzów Wielkopolski)
Łukasz Różycki (Kołobrzeg)
Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Jacek Pechman.
Prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska zaprosiła wszystkich odbiorców na następny rok do nadmorskiego kurortu na kolejny festiwal.

191 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.