FILHARMONIA GORZOWSKA Z DYRYGENTEM – REZYDENTEM

 Sabrina Stachel

Narodowy Instytut Muzyki i Tańca ogłosił wyniki konkursu „Dyrygent-rezydent”. Filharmonia Gorzowska jest jedną z sześciu instytucji w Polsce, która została jego laureatem, dzięki czemu współpracę z gorzowskim zespołem rozpocznie od nowego sezonu artystycznego młoda, zdolna dyrygentka, Sabrina Stachel.

 Program „Dyrygent – rezydent” powstał, aby ułatwić młodym dyrygentom nabywanie praktyki poprzez stworzenie im możliwości pracy i bezpośredniego kontaktu z zawodowym zespołem orkiestrowym. Celem programu jest promocja młodych polskich dyrygentów oraz zachęcenie profesjonalnych instytucji, w tym filharmonii, do podejmowania z nimi współpracy.

W projekcie mogą uczestniczyć absolwenci lub osoby posiadające licencjat na wydziale dyrygentury symfoniczno-operowej do dwóch lat od ukończenia studiów magisterskich lub otrzymania stopnia licencjata.

W tegorocznej edycji programu wybrano sześciu rezydentów dyrygentów, czterech z nich to kobiety.

Sabrina Stachel jest obecnie studentką gdańskiej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki na kierunku teoria muzyki oraz dyrygentura symfoniczno-operowa w klasie dr hab. Kai Bumanna. Zadebiutowała w roku 2016, przygotowując wersję sceniczną baletu  I. Strawińskiego. Jest założycielką orkiestry im. I. J. Paderewskiego (Warszawa). W roku 2014 uczestniczyła w koncercie Noworocznym Akademii Muzycznej w Gdańsku.

W nadchodzącym sezonie artystycznym będzie doskonaliła swoje umiejętności w dziedzinie dyrygentury pod okiem maestro Przemysława Fiugajskiego. W sezonie 2021/2022 poprowadzi samodzielnie dwa koncerty (symfoniczny oraz familijny), natomiast w czterech koncertach symfonicznych asystować będzie dyrygentom prowadzącym orkiestrę. Rezydentura Sabriny Stachel potrwa przez cały sezon artystyczny.

 Informuje: Urszula Śliwińska – rzecznik prasowy Filharmonii Gorzowskiej

168 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.