Restauracja Łubu Dubu otrzymała sztandar „Królowej Gorzowskiej Gastronomii”. To decyzja mieszkańców, którzy wzięli udział w Nocnym Szlaku Kulinarnym. Sztandar właścicielowi restauracji przekazał w piątek prezydent miasta Jacek Wójcicki.
Drugie miejsce zajęła kawiarnia Trzy Światy, a trzecie restauracja Hatay. Dla zwycięzców przygotowano nagrody. Za zajęcie pierwszego miejsca, oprócz sztandaru, restauracja Łubu Dubu otrzymała voucher na miesięczną kampanię promocyjną na antenie Radia Gorzów i fartuchy z logo Nocnego Szlaku Kulinarnego, dla całego zespołu oraz dyplom do powieszenia w widocznym miejscu w restauracji. Za zajęcie drugiego miejsca „Kawiarnia Trzy światy” otrzymała dwutygodniową kampanię radiową, symboliczny fartuch dla szefa kuchni i dyplom, a za trzeciego miejsca restauracja Hatay otrzymała tygodniową kampanię w radiu, fartuch i dyplom.
Zadaniem restauratorów było przygotowanie dania degustacyjnego za kwotę nie większą niż 10 złotych, której jednym ze składników musiał być miód. Łubu Dubu częstowała gości mulami w sosie winno-miodowym, Kawiarnia Trzy Świata miała aż trzy dania degustacyjne: pieczone jabłko z kruszonką i miodem, gofry wytrawne i słodkie z miodem i miodową lemoniadę, a Hatay przygotowała dla gości turecką pizzę z miodem.
– Bardzo dziękuję restauratorom za udział i wspaniałą obsługę gości w czasie imprezy, a mieszkańcom za wsparcie. Liczę, że kultura odwiedzania restauracji w Gorzowie utrzyma się, a jakość oferowanych usług będzie stale rosła – powiedział prezydent Wójcicki.
Dania przygotowane przez restauratorów oceniali mieszkańcy. To na podstawie ich opinii i punktacji wybrano zwycięzców. A mieszkańcy, którzy wzięli udział w głosowaniu i najciekawiej opisali swoje ulubione danie, również otrzymają nagrody. To Anna Porowska, która opisała danie restauracji Hatay, Ewa Łebek, której najbardziej smakowały dania z „Okienka” i Marcin Sosnowski, który najlepiej zjadł w restauracji „Tajka”. Do nich trafi roczny zapas Pepsi.
Nocny Szlak Kulinarny odbył się w Gorzowie po raz pierwszy. Jego głównym celem było wsparcie gorzowskiej branży gastronomicznej po czasie pandemii, gdy lokale mogły obsługiwać gości wyłącznie na wynos.
– Zależało nam na tym, by do lokali ponownie zawitali goście, by wśród mieszkańców rozbudzić na nowo potrzebę spędzania czasu w restauracjach, w dobrym towarzystwie, przy smacznych potrawach – zaznaczył dyrektor Wydziału Obsługi Biznesu i Inwestora Jacek Gumowski.
Skala przedsięwzięcia zaskoczyła zarówno organizatorów, jak i restauratorów. Przez dwa dni wydano ponad 4 tysiące kart do głosowania, ponad 1000 litrów lodów, a zwycięska restauracja przygotowała porcje degustacyjne z ponad 40 kilogramów muli. Zarówno pierwszego dnia, jak i drugiego, restauracje wydały od 100 do ponad 400 porcji degustacyjnych.
W Nocnym Szlaku kulinarnym brało udział 25 gorzowskich restauracji.
Marta Liberkowska – Wydział Promocji i Informacji
Foto. Łukasz Kulczyński
449 total views, 1 views today