POLSCY I NIEMIECCY SENIORZY MAJĄ WSPÓLNE PLANY

10_wyjazd07_wyjazd11_wyjazd09_wyjazd

Na wymianie doświadczeń, wycieczkach, wykładach,  zwiedzaniu i rozmowach oraz wspólnych  planach, minęły dwa dni spotkań  polskich i niemieckich seniorów. Organizatorem Wizyty studyjnej w Niemczech w dniach 13 i 14 czerwca był  Euroregion Pro Europa Viadrina. W przedsięwzięciu uczestniczyło ponad 60 osób.

Według relacji Andrzeja Jakubaszka – wiceprzewodniczącego Gorzowskiej Rady Seniorów, zapalonego rowerzysty, Niemcy bardzo chętnie przystąpią do wspólnych realizacji  jego planów. Pierwszy dotyczy  wycieczek rowerowych a drugi to sadzenie lasu. Seniorzy z Frankfurtu już zacierają ręce w oczekiwaniu na podjecie wspólnego dzieła – mówi Jakubaszek, porównując działania seniorów sąsiedzkich krajów.

Gorzowianie zwiedzali Frankfurt, a w nim m.in. zabytkową katedrę, miejski park edukacyjny, byli także w okolicznych niemieckich miasteczkach.

Wiele osób posługiwało się językiem sąsiada ale grupie zwiedzającej towarzyszyła również przemiła tłumaczka – podkreśla Andrzej Jakubaszek.

Niemieccy seniorzy, podobnie jak i gorzowscy spotykają się w klubach, włączają do akcji charytatywnych, pomagają potrzebującym biorą także udział w rozrywkach.

112 total views, 2 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.