WYSTAWA FOTOGRAFICZNA „INNE OBLICZA DRZEW” W GALERII UTW

Gorzów, Galeria Uniwersytetu Trzeciego Wieku,  październik 2016

Relacja Ewy Rutkowskiej

Fotografią teraz podobno może zajmować się każdy.  Aparaty fotograficzne są coraz lepsze, prawie wszystko robią same… . Dobrze jednak, że nie jest tak do końca. Jest jeszcze pewien obszar do zagospodarowania, do którego potrzebne jest oko i ręka człowieka. Na tej wystawie, zorganizowanej wspólnie przez młodzież z Pracowni fotograficznej MDK i Studentów UTW, prace zaskakują pomysłem. Bo co to jest drzewo? Ono jest wszędzie. Od stworzenia świata losy drzewa i człowieka są wzajemnie ze sobą splecione.  Nie przyglądamy się, jak wygląda tak na co dzień… Jest i już.

A ci młodzi i nieco starsi fotograficy dojrzeli w drzewie, w ich pniach, korzeniach, koronach, zupełnie inne oblicze. Na fotografiach widzimy ślimaka, puchacza, marsjan, żółwia, motyla, ptaka z pięknym ogonem. Jest też kontynent (chyba Australia), płaczący Jezus , oko cyklopa, przeróżne twarze i figury nie z tej ziemi.

Jak powiedziały mi panie, pełniące dyżur na wystawie, samodzielna sekcja fotografii przy UTW nie istnieje. Jest to część składowa sekcji plastyki. Jest to już trzecia wspólna wystawa z młodzieżą z MDK. Sam pomysł narodził się bardzo spontanicznie. A dla wszystkich jest to nietypowe spędzenie wolnego czasu.

Koordynatorem projektu jest – Aleksandra Czarnecka (MDK)

A prace wystawiają uczestnicy z Pracowni foto z MDK:

Agata Wasilewska, Ania Rogalska, Gosia Kaniecka, Hania Chomiak, Hania Mróz, Jakub Tabaka, Paulina Mroczkowska, Wiktoria Jachimowska, Julia Woźniak, Julita Dąbrowska, Kamila Kopij, Wojciech Wiśniewski, Maciej Jurczak. Maja Dylawerska, Maja Surowiec. Marysia Martyńska, Mateusz Blatkiewicz, Michał Kowalski, Oliwier Szum, Aleksandra Kugler.

Studenci UTW:

Alicja Markowska, Bogusława Gryzima – Grylicz, Grażyna Czarnecka, Elżbieta Białecka, Stefania Kasztelan, Marta Kotowicz, Teresa Erdmann, Wanda Marecka, Zofia Matyasz, Ewa Wasilewska, Barbara Krupecka, Krystyna Kotek, Krystyna Woźniak, Leszek Stroiński.

Jak napisano w folderze towarzyszącemu tej wystawie,  jest to zaproszenie do wsłuchania się, o czym szumią drzewa… Warto popatrzeć i posłuchać.

 Ewa Rutkowska

 

1,586 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.