W GORZOWSKIM SZPITALU NA SOR TYLKO W NAGŁYCH PRZYPADKACH

Rzecznik Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. sp. z o.o. poinformował dziś, że Szpitalny Oddział Ratunkowy NIE SŁUŻY zaopatrywaniu pacjentów ze schorzeniami przewlekłymi wymagającymi: podstawowej diagnostyki, leczenia w poradniach specjalistycznych, leczenia w poradni lekarza rodzinnego, z powodu braku dostępności czy długiej kolejki.

Do SOR nie należy zgłaszać się także w celu uzyskania: recepty na stosowane przewlekle leki (nawet jeśli powinny być przyjmowane regularnie i skończyły się, ponieważ właściwym adresem jest lekarz rodzinny czy NPL). Konsultacji specjalistycznych i badań dodatkowych, zwolnienia lekarskiego, wniosku do ZUS, skierowania do sanatorium oraz innych zaświadczeń i druków medycznych niezwiązanych z aktualnym zachorowaniem.

Rzecznik przypomina również, że dla każdego ubezpieczonego lekarz rodzinny jest dostępny całodobowo również w formie wizyt domowych w ramach Nocnej Pomocy Lekarskiej (NPL).

Informację taką podano w związku z nagminnie zgłaszającymi się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego osób, których stan zdrowia nie wymaga interwencji lekarzy SOR. Szpitalny Oddział Ratunkowy jest przeznaczony wyłącznie dla pacjentów wymagających pomocy w stanie nagłego zachorowania, poważnego urazu czy zatrucia i nie zastępuje lekarza podstawowej opieki zdrowotnej ani lekarza poradni specjalistycznej – podkreśla rzecznik Agnieszka Wiśniewska.

Dyrektorem  Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. sp. z o.o. jest Jerzy Ostrouch.

1,297 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.