O „NOWYM WSPANIAŁYM ŚWIECIE” W GORZOWSKIM TEATRZE

bez nazwy-06656bez nazwy-06644tea

Fot. Grzegorz Milewski

Teatr imienia Juliusza Osterwy zaprasza na nowe doświadczenie teatru ocierającego się o eksperyment sceniczny.
Premiera sztuki, powstającej w oparciu o powieść Aldousa Huxleya pod tym samym tytułem odbędzie się 1 grudnia, początek o godz. 19.

Realizacją zajął się międzynarodowej sławy reżyser młodego pokolenia  – Krzysztof Garbaczewski, który podczas konferencji prasowej powiedział między innymi, że ten spektakl to jest rodzaj wyjątkowej narracji, pośród tego typu książek, które próbują zarysować przyszłość świata, w którym panuje powszechne szczęście, a ludzkość płaci za nie pewnymi ograniczeniami ale w zamian otrzymuje jakąś stabilność.

Natomiast dyrektor Jan Tomaszewicz stwierdził, że dla gorzowskiego teatru jest to całkiem nowe doświadczenie. – Zobaczymy, trochę jest to eksperyment, mierzymy się z technologią wprowadzając nowe zagadnienia technologiczne jeżeli chodzi o informatykę. Mam nadzieję, że młodzi ludzie odnajdą sposób myślenia Krzyśka.

W spektaklu zagrają nie tylko nasi aktorzy, ale także artyści z takich krajów jak Grecja czy Gruzja.

Spektakl połączy tzw. real z rzeczywistością wirtualną i dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii pozwoli na wkroczenie w światy równoległe.
W czasach, gdy sztuczna inteligencja zajmuje centralne miejsce w debacie publicznej, także w sferze artystycznej, spektakl oferuje możliwość refleksji i eksperymentowania nad granicami między rzeczywistością̨ a wirtualnością̨. Technologia jest jedną z największych broni naszych czasów, lecz paradoksalnie, może też być́ jednym z ostatnich miejsc, w których człowiek odnajdzie tymczasowe strefy autonomiczne.

Krzysztof Garbaczewski  ukończył studia na Wydziale Reżyserii Dramatu krakowskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego. Studiował m.in. pod okiem Krystiana Lupy (uznawanego za jednego z najwybitniejszych polskich reżyserów teatralnych).
Tworzył sztuki dla wielu polskich instytucji, między innymi: Teatru Polskiego we Wrocławiu, Opery Narodowej w Warszawie, Starego Teatru w Krakowie czy Teatru Polskiego w Poznaniu. Jego spektakle gościły nawet na scenach Nowego Yorku. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień.
Krzysztof Garbaczewski wprowadza swoimi sztukami nowoczesne technologie do teatru. Objawia się to między innymi aktywnym wykorzystaniem takich technologii jak live streaming czy VR, dzięki czemu widz (a nawet aktor!) może doświadczyć czegoś zupełnie nowego.
Krzysztof Garbaczewski – scenariusz i reżyseria, level Design, programowanie
Rébecca Pierrot – dramaturgia
Martyna Konieczny – kostiumy
Jakub Janicki – muzyka
Robert Mleczko – scenografia, reżyseria świateł, video
Marcin Kosakowski – awatary, programowanie 3D
Radomir Majewski – programowanie 3D
Mikołaj Kwiatkowski – asystent reżysera
Beata Chorążykiewicz – insp./sufler
Występują:
Bartosz Bandura – Wicedyrektor, Pope, Nadzorca Rezerwatu, Student, Mustafa 3
Magdalena Dwurzyńska – Lenina
Dominik Jakubczak – Mustafa Mond
Kacper Kubryński – Henryk  Foster, Mustafa 2 ,Policjant
Mikołaj Kwiatkowski – Bernard
Magdalena Kasperowicz – Fanny, Głośnik
Marta Karmowska – Pielęgniarka, Nauczycielka, Mustafa 4
Edyta Milczarek – Linda
Artur Nełkowski – Helmholtz
Oliwer Witek – John

Premiera spektaklu 1 grudnia o godz. 18. 

215 total views, 2 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.