SPOTKANIE Z MARCINEM MELLEREM

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Herberta

Spotkanie, w ramach DKK z Marcinem Mellerem

prowadzenie Hanna Kaup

Gorzów 29 listopada 2016

Relacja Ewy Rutkowskiej

Marcin Meller, historyk, dziennikarz, prezenter telewizyjny. W Gorzowie po raz pierwszy. Zwiedził „kawał świata”. Jeździł z 10 lat, przyprawiając o ból głowy swoich rodziców. Jako korespondent i obserwator bywał na wielu wojnach.

Fascynuje go Gruzja, taka codzienna i bywał tam kilkakrotnie. Nawet wypił nieco mocnego trunku pod nazwą cha-cha… . Od sześciu lat pisze felietony. Od 2012 roku do „Newsweeka”. Wcześniej współpracował z „Polityką”, zajmował się wtedy sprawami międzynarodowymi i politycznymi.

Obecnie w TVN prowadzi magazyn kulturalny „Drugie śniadanie mistrzów”.

Wydał  trzy książki: „Gaumardżis! Opowieści z Gruzji”, „Między wariatami – opowieści terenowo przygodowe”, dotyczące podróży wojennych w Afryce.

I ostatnia, najnowsza „Sprzedawca arbuzów”, w której znajdują się czyste felietony.

W felietonach ujmująco opisuje swój świat i swoich bliskich. I nie ma dla niego tematów tabu. Bo w felietonie wszystko może być inspiracją.

Ma dwójkę dzieci, Gucia i Basię, które uwielbia i którym także czasem poświęca swoje teksty. A kolejna książka? Myśli o literaturze faktu.

Na pytanie prowadzącej Hanny Kaup, za co lubi Wałęsę?

Odpowiedział: „ bo jest to prawdziwy polski arcybohater, nawet jeśli się go postponuje, o nim będzie się pamiętać. (tu otrzymał od widowni brawa). Spotkanie zakończyło się refleksją, o kulturze. Taka inwestycja, to oczywistość. Bo z kulturą życie ma sens. Jest bogatsze i piękniejsze.

Po spotkaniu można było kupić książki autora.

Ewa Rutkowska

 

1,055 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.