FAŁSZYWY ALARM O POŻARZE W GORZOWSKIEJ KATEDRZE

PART_1544725748262

Fot. Anna Baranowska

Gorzowscy strażacy zaalarmowani zostali wieczorem 13 grudnia o wydobywającym się dymie z katedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gorzowie Wielkopolskim. Do świątyni natychmiast przybyły trzy wozy strażackie i policja. Wrażenie dymu sprawiała para gorącej wody wydobywająca się z myjki.

Świątynia jest cały czas remontowana po pożarze, który wybuchł w lipcu 2017 r. Jedna z firm użyła dziś na wieży myjki z gorącą wodą, stąd pojawiła się para.

Rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp. kpt. Dariusz Szymura powiedział w rozmowie z KAI, że na szczęście był to fałszywy alarm. Jeden z mieszkańców Gorzowa zauważył zadymienie i natychmiast zareagował, telefonując do straży. – Takie zgłoszenia traktujemy z pełną powagą, dlatego zostały wysłane zastępy strażackie. Godne pochwały jest zachowanie gorzowianina, mając na uwadze  pożar, w wyniku którego gorzowska świątynia jeszcze długo nie będzie dostępna dla wiernych –  powiedział rzecznik.

Gotycka katedra Wniebowzięcia NMP, zbudowana w XIII w., jest symbolem Gorzowa Wielkopolskiego, mieści się w samym centrum. To najcenniejszy zabytek historii regionu i diecezji zielonogórsko – gorzowskiej.

Pożar katedry w wybuchł 1 lipca 2017 r. podczas obchodów Dni Gorzowa. Gorzowską farę ratowali mieszkańcy i ponad stu strażaków. Ogień i dym pojawiały się przede wszystkim w zabytkowej wieży.

470 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.