TRIDUUM MODLITEWNE W SANKTUARIUM ŚW. WERONIKI W GORZOWIE WLKP.

TRI

Przez trzy dni, od 12 do 14 września w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Gorzowie Wielkopolskim trwało Triduum Modlitewne  w rocznicę ustanowienia tam sanktuarium św. Weroniki Giuliani. Słowo Boże  głosił  o. Ryszard Gumkowski OFM Cap.  Zwieńczeniem obchodów była Msza św.  w uroczystość  Podwyższenia Krzyża św.

Sanktuarium ustanowił  we wrześniu 2007 r. ówczesny ordynariusz diecezji zielonogórsko – gorzowskiej bp Adam Dyczkowski.

W Eucharystii uczestniczyli wierni,  duchowni z gorzowskiego dekanatu z wikariuszem biskupim ks. dr Zbigniewem Kobusem, ks. Grzegorzem Polowczykiem – proboszczem i  kustoszem sanktuarium oraz Bractwo Męki Pańskiej z tego kościoła.

Ryszard Gumkowski OFM Cap. w homiliach przybliżył postać kapucynki św. Weroniki, podkreślając jej miłość do Krzyża, jej duchowość i charyzmat. – Św. Weronika dostała szczególny dar miłości Krzyża, o którym świadczy m.in. jej dzienniczek. Dla wielu ludzi jest to szok, że można o cierpienie prosić z miłości, żeby uratować innych, że można tak z Jezusem rozmawiać, tak żyć i wejść w centrum cierpienia – mówił duchowny.

Franciszkanin w rozmowie z KAI zauważył, że dziś wiele ludzi ucieka przed cierpieniem, natomiast św. Weronika pokazała, że można wejść w misterium Jezusa Chrystusa, co oznacza ratunek i uratowanie. Ludzie, którzy nie wierzą, nie spotkali Jezusa, nawet nie wyobrażają sobie, że może być taka przyjaźń z Jezusem już tutaj na ziemi.

– Dzisiejsze święto – powiedział kapucyn – pokazuje, że grzech nas dotyka, że cierpimy i nie wiemy na kogo to zrzucić, uciekamy, a św. Weronika pokazuje na Krzyż – ona jest zawsze z nim – zaznaczył kapłan, przypominając, że dziś wielu ludzi nie chce mówić o grzechu, zamieniając to słowo na wyraz – zło, które zamyka się w doczesności. – Grzech jest większą tragedią, bo pokazuje, że tak naprawdę to jest coś konkretnego i dotyczy też konkretnego człowieka. Grzech rani serce Boga, to pokazał Wielki Piątek – że nasze grzechy przebijają  serce Boga, który cierpi z powodu naszego grzechu, a z miłości chce każdego uratować, przebacza nam miłością. Natomiast określeniem –  zło – posługują się ludzie, którzy nie widzą Boga.

Więcej:      https://kair.ekai.pl/depesza/574339/show

Wanda Milewska

167 total views, 2 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.