LUBUSKI SPOŁECZNIK ROKU 2019 – ROZSTRZYGNIĘTY

wicSpołSpoł3

W Teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. odbyły się 19 listopada 2019 r.  XVIII Wojewódzkie Obchody dnia Pracownika Socjalnego, podczas których rozstrzygnięto Konkurs Wojewody Lubuskiego „Społecznik Roku 2019”.

Mottem przewodnim tegorocznej edycji Konkursu był CZŁOWIEK.

Zwycięzcą w kategorii Szczególne Osiągnięcia w Pomocy Społecznej został Rafał Deptuła – kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzyszczynce – za działania na rzecz rozwoju działalności ŚDS i współpracę ze środowiskiem lokalnym.

W kategorii – Przyjaciel Roku laureatem został Mieczysław Marczak – koordynator grupy AA „Przyszłość” w Domu Pomocy Społecznej Nr 2 w Gorzowie Wlkp. – za utworzenie i wolontarystyczne prowadzenie grupy AA „Przyszłość” w DPS Nr 2 w Gorzowie Wlkp.

W kategorii – Działania na Rzecz Środowiska Lokalnego, nagrodzone zostało Stowarzyszenie „Wsparcie” na rzecz Domu Pomocy Społecznej Nr 1 im. Marie Juchacz w Gorzowie Wlkp. – za działalność na rzecz mieszkańców DPS Nr 1 w Gorzowie Wlkp.

W kategorii – Wydarzenie Roku liderem została Fundacja „Dogonić Marzenia – Catch The Dreams” w Gorzowie Wlkp. – za realizację projektu pn. „Pomoc Przez Pasje” dla osób w kryzysie.

Wicewojewoda lubuski Wojciech Perczak w rozmowie z „Tu i Teraz” zauważył z zadowoleniem, że każdy pracujący w sferze pomocy społecznej podkreślał, iż najważniejszy w tym zawodzie jest uśmiech i radość drugiego człowieka, co potwierdza, że takie działania mają sens.

Dalej wojewoda zwrócił uwagę, że  szczególne predyspozycje do pracy w obszarze pomocy społecznej nie są potrzebne, ona nie wymaga jakichś szczególnych umiejętności, natomiast ludziom trzeba dać coś od serca – uważa wojewoda, zaznaczając, że samą metodyką techniczną nie osiąga się efektu przy współpracy z ludźmi, bo oprócz pomocy materialnej oni oczekują wsparcia duchowego, życzliwości czy empatii, tak jak tutaj dzisiaj było podkreślane – powiedział wicewojewoda Perczak.  – Najbardziej optymistyczne jest to, że w tej sferze pracuje dużo ludzi młodych, a większość z nich mówiła o satysfakcji z uśmiechu podopiecznych, wymieniając go na pierwszym miejscu. – Myślę, że jest to pierwotne źródło tego, co skłania młodych do podejmowania pracy niełatwej, co świadczy o tym, że nie są wyrachowani, natomiast podejmują trudne wyzwania społeczne i skutecznie w nich funkcjonują.

Do Konkursu wpłynęły 24 wnioski. Decyzją Kapituły nominowanych do Nagrody zostało 9 osób i instytucji.

Celem Konkursu „Społecznik Roku” jest promowanie działań pomocy społecznej, wspieranie rodziny i pieczy zastępczej.

Priorytetami tegorocznej edycji Konkursu były: 1. Człowiek – istota społeczna.
2. Jesteś dla mnie wyjątkowym człowiekiem.
3. Każdy człowiek ma swojego anioła.
4. Jesteś tym, co dajesz.

W okresie 18. edycji Konkursu, nominowanych było 171 osób i instytucji, przyznano 89 nagród.

 

 

 

469 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.