MIKOŁAJ WOŹNIAK LAUREATEM XXII MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU PIANISTYCZNEGO IM. J. S. BACHA

BAC3KONKon3

Zdj. 1 Michał Woźniak w dniu przesłuchań. Zdj. 2 Podczas Koncertu Laureatów. Zdj. 3 Jako Laureat.

Mikołaj Woźniak –16. letni uczeń prof. Olgi Łazarskiej z Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie został laureatem XXII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. J.S. Bacha w Gorzowie Wielkopolskim, który odbywał się od 20 do 22 listopada w Filharmonii Gorzowskiej. Zorganizowany przez Szkołę Muzyczną I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego.

Wykonawców oceniało jury pod przewodnictwem prof. Grzegorza Kurzyńskiego w składzie: prof. Anna Wesołowska-Firlej z AM w Łodzi, dr Orla McDonagh z konserwatorium w Irlandii, prof.  Michail Markov z  Konserwatorium w Holandii.

Dyrektorem organizacyjnym Konkursu była dyr szkoły muzycznej Anetta Rajewska.

Laureat  Grupy III Mikołaj Woźniak – ur. się 22.11.2003 r. w Zielonej Górze. Podczas gorzowskiego konkursu towarzyszyli mu rodzice i siostra. W najbliższej rodzinie talent muzyczny objawił się tylko u niego, tak twierdzą rodzice, którzy z zawodu są prawnikami, natomiast młodsza siostra Mikołaja pasjonuje sie tańcem klasycznym i współczesnym. Mikołaj od dwóch lat mieszka w Krakowie.

W rozmowie ze mną powiedział, że wielokrotnie występował z towarzyszeniem orkiestr, mógł więc doświadczyć pracy z różnymi dyrygentami, poznając ich temperament i rozumienie muzyki. Każdy z muzyków ma inny sposób patrzenia na niektóre utwory, potrzebny jest więc dobry kontakt z dyrygentem w czasie pracy nad utworem, bo to słychać później na scenie.

Na pytanie o to czy korzysta często z elektroniki, wchodząc w świat wirtualny, Mikołaj odpowiedział, że wg niego urządzenia elektroniczne są potrzebne choćby do promocji muzycznej. A przecież świat muzyczny jest teraz bardziej cyfrowy, jednak każdy dobry muzyk powinien umieć rozgraniczyć czas spędzany przed telefonem czy w internecie od czasu pracy, ponieważ to bardzo rozkojarza. – Przerzuciłem się ze smartfona na prosty telefon z klawiaturką, bo taki telefon pozwala oddzielić się od świata wirtualnego – wyznał z uśmiechem pianista, podkreślając, że głównym celem  jest skupienie się na muzyce, bo kiedy robić największy progres jak nie teraz? – Powiedział Mikołaj Woźniak.

W Koncercie Laureatów Mikołaj Woźniak jako zwycięzca w Grupie III zagrał Koncert fortepianowy d-moll BWV 1052 J.S. Bacha z towarzyszeniem orkiestry Filharmonii Gorzowskiej pod batutą Jewhena Dombrowskyjego, nauczyciela w Szkole Muzycznej I i II st. im. T. Szeligowskiego w Gorzowie Wlkp.

247 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.