RUSZYŁY „ZIELONE MIKOŁAJE”

ZIEL5

Ruszyła akcja charytatywna „Zielone Mikołaje” na rzecz Domu św. Br. Alberta w Gorzowie Wielkopolskim. Na ulice miasta wyszło prawie 200. wolontariuszy z puszkami, ubranych w zielone płaszcze i czapki. Sztab akcji mieści się w Domu Biskupów przy ul. 30 Stycznia, tu od godz. 13.30 do 19.00 w dniach trwania akcji od 3 do 5 grudnia wydawane są identyfikatory i pozostałe akcesoria.

Wolontariuszami są uczniowie szkół średnich, studenci, uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowych domów samopomocy.

Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na bieżące utrzymanie Domu, w którym bezdomni mężczyźni otrzymują nocleg, całodobowy pobyt z wyżywieniem i mogą korzystać z  terapii zmierzającej do wyprowadzenia z bezdomności. Towarzystwo prowadzi także mieszkania wspierane oraz ośrodek pomocy osobom nietrzeźwym.

Prezes  gorzowskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Br. Alberta dr Piotr Kuśmider powiedział, że jest bardzo wdzięczny osobom, które włączyły się do pomocy, a jest ich bardzo dużo. –   Dziękuję wolontariuszom za zaangażowanie, którzy chcą pomagać pomimo niesprzyjającej pogody, zimna na dworze, które dziś doskwiera. Dr Kuśmider powiedział także, że od niedawna jest prezesem Towarzystwa, wcześniej pracował tu jako psycholog.

W październiku tego roku, po przeszło dwudziestu latach, z funkcji Prezesa Koła zrezygnował mec. Stanisław Żytkowski – opozycjonista, były senator I-szej kadencji Senatu RP. Będzie on nadal członkiem zarządu, zapewniając prawnicze wsparcie dotyczące  przepisów oraz zarządzania.

Gorzowskie Koło Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta działa ponad 30 lat, powstało z inicjatywy członków Klubu Inteligencji Katolickiej, założycielką była nieżyjąca już Teresa Klimek – nauczycielka matematyki, opozycjonistka. Od początku prezesem Koła był  Stanisław Żytkowski.

– Zgodnie z obowiązującymi przepisami akcja „Zielony Mikołaj” otrzymała numer nadany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Po zakończeniu zbiórki i obliczeniu zebranej kwoty pieniężnej informacja zostanie podana do publicznej wiadomości przez prezentację na stronie internetowej www.bratalbert.net, oraz na stronie Portalu Zbiórek Publicznych w zakładce – Sprawozdanie – napisano na stronie http://bratalbert.net

Także tu: https://kair.ekai.pl/depesza/577890/show

 

 

 

 

 

 

 

250 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.