BARBÓRKA GORZOWSKICH GAZOWNIKÓW

BARBAR6BARBÓBA

Fot. Grzegorz Milewski

Mszą św. w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny przy ul. Mieszka I
 w Gorzowie Wielkopolskim rozpoczęły się 3 grudnia obchody dnia św. Barbary –   patronki górników, naftowców i gazowników. Eucharystii przewodniczył proboszcz ks. kan. Dariusz  Glama, który poświęcił także nowy sztandar gazowniczej spółki, działającej w Gorzowie Wlkp. dopiero od trzech lat. 

Święto pracowników Polskiej Spółki Gazownictwa w Gorzowie Wlkp. zgromadziło w świątyni m.in przedstawicieli Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, Zarządu spółki z Warszawy, pracowników  oraz członków pocztu sztandarowego.

Ks. Dariusz Glama w kazaniu przypomniał żywot św. Barbary, która za wiarę została ścięta ale  udowodniła, że jest sens stanąć tam gdzie stoi Chrystus i nie wyrzekła się Jezusa nawet wtedy gdy jej ojciec doniósł na nią władzom prześladującym chrześcijan. – My dziś za jej przykładem stajemy tu w Domu Pańskim powierzając siebie i polecając wstawiennictwu jako szczególnej patronki – wspomniał kapłan, podkreślając, że pracownicy gazownictwa stawiając się na wspólną modlitwę ze sztandarem, który będzie poświęcony, zaznaczają, że podejmują wyzwanie i szczególne zadanie w swojej służbie.

– Sztandar należy czcić i szanować a w szczególnych przypadkach nawet bronić, by nie popadł w niepowołane ręce – powiedział duchowny.  Po ceremonii poświęcenia, sztandar przekazał dyrektorowi gorzowskiego oddziału gazowniczego Mariuszowi Korabiowskiemu,  przedstawiciel warszawskiego Zarządu Artur Michniewicz.

Po uroczystościach kościelnych obchody dnia św. Barbary odbywały się w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zb. Herberta. Akademia Barbórkowa była okazją do   podsumowania dokonań spółki. W obchodach uczestniczyli m.in. były wojewoda lubuski Władysław Dajczak obecnie poseł, wojewoda Wojciech Perczak i prezydent miasta Jacek Wójcicki.
Gazownikom za pracę podziękował m.in poseł Władysław Dajczak, zauważając, że oni sprawiają, że lubuszanie mogą korzystać z udogodnień cywilizacyjnych, przez co bezpieczniej i łatwiej jest żyć. Zapewnił także, że Polska ma być zgazyfikowana do końca 2022 r. w 90. proc.

Podczas uroczystości stopnie górnicze i odznaczenia zasłużonych dla spółki odebrało 15. pracowników gorzowskiego oddziału. W Polsce jest 17 oddziałów Spółki Gazownictwa, w których zatrudnionych jest ponad 11tys. pracowników.

 

 

420 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.