ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI W KOŁOBRZEGU

KRó3KRÓKr55Kr4

Fot. Grzegorz Milewski

Kilka tysięcy osób wzięło udział w drugim Orszaku Trzech Króli w Kołobrzegu. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w konkatedrze Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, której przewodniczył wicedziekan dekanatu kołobrzeskiego ks. Paweł Kaczmarski z par. Podwyższenia św. Krzyża. Po nabożeństwie orszak przeszedł ulicami miasta do sceny plenerowej Regionalnego Centrum Kultury im. Z. Herberta, na której posadowiona była szopka, gdzie odbył się „Pokłon Trzech Króli”.

Proboszcz bazyliki ks. dr Andrzej Pawłowski powiedział, że organizatorzy w tym roku przygotowali 2 i pół tys. koron, półtora tys. śpiewników z kolędami oraz naklejki z logo Orszaku. Każda parafia otrzymała inny kolor korony: konkatedralna i Podczele – niebieski, św. Wojciecha i Miłosierdzia Bożego – czerwony, św. Marcina i św. Krzyża – zielony. W sprawnym rozdawaniu koron pomagali wolontariusze i służby porządkowe.

Na poplenerowej scenie RCK zanim Trzej Królowie pokłonili się Jezusowi i złożyli dary – złoto, kadzidło i mirrę, fragment Ewangelii wg św. Mateusza przeczytał ks. Paweł Kaczmarski. Na zakończenie uroczystości, kapłani kołobrzeskich parafii zaśpiewali na scenie „Bóg się rodzi”.

Więcej: https://ekai.pl/kolobrzeg-tysiace-osob-na-drugim-orszaku-trzech-kroli/

682 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.