Informuje Agnieszka Dietrich – Biuro Prasowe PGE
Produkcja ciepła i energii elektrycznej w elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Gorzowie Wielkopolskim nie jest zagrożona
W obliczu zagrożenia chorobą wywołaną koronawirusem oraz jako spółka odpowiedzialna za bezpieczeństwo energetyczne i cieplne mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego, PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Gorzowie Wielkopolskim wprowadziła odpowiednie procedury gwarantujące niezakłóconą produkcję i dystrybucję ciepła i energii elektrycznej dla miasta.
Bezpieczeństwo pracowników elektrociepłowni to gwarancja pewnych i stabilnych dostaw energii elektrycznej i ciepła do gospodarstw domowych, szpitali, obiektów użyteczności publicznej, instytucji i firm.
PGE Energia Ciepła od początku monitorowała sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na świecie, dlatego z wyprzedzeniem podjęła decyzję o wprowadzeniu specjalnych środków i działań prewencyjnych chroniących klientów, pracowników
oraz osoby pracujące na rzecz spółki, a także zapewniających ciągłość działań elektrociepłowni.
W gorzowskiej elektrociepłowni wprowadzona została praca zdalna dla tych pracowników, których charakter pracy na to pozwala. Na bieżąco monitorowana jest absencja chorobowa. Spółka zapewnia odpowiednie środki dezynfekujące. Pracownicy są informowani o wszystkich zaleceniach Głównego Inspektoratu Sanitarnego, w tym o profilaktyce oraz sposobie postępowania w razie wystąpienia objawów chorobowych. Został także opracowany i weryfikowany na bieżąco plan funkcjonowania kluczowych jednostek organizacyjnych przy ponadstandardowej absencji. Jako zakład o charakterze strategicznym dla mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego, elektrociepłownia jest w stałym kontakcie z lokalnymi służbami odpowiedzialnymi za monitorowanie sytuacji w kraju i w regionie. Pewne i stabilne dostawy prądu i ciepła do odbiorców nie są zagrożone.
„W tej szczególnej sytuacji, w jakiej obecnie się znajdujemy, naszym priorytetem jest zapewnienie ciągłości produkcji i dostaw ciepła dla mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego” – mówi Andrzej Jedut, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Gorzowie Wielkopolskim. – „Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja jest wyjątkowa i wymaga wyjątkowych decyzji. W ten sposób możemy przyczynić się do niezbędnej aktualnie stabilnej dostawy energii i ciepła miasta”.
PGE Energia Ciepła, spółka Grupy Kapitałowej PGE, jest największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła, wytwarzanych w procesie wysokosprawnej kogeneracji. Posiada ok. 25 proc. udziału w rynku ciepła z kogeneracji, 13 elektrociepłowni (o mocy cieplnej 6,5 GWt mocy elektrycznej 2,3 GWe) i sieci ciepłownicze o długości ok. 609 km. PGE Energia Ciepła produkuje i dostarcza ciepło dla dużych polskich miast, wśród których znajdują się: Kraków, Gdańsk, Gdynia, Wrocław, Rzeszów, Lublin, Bydgoszcz i Kielce, spółka jest obecna także w Toruniu, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Zgierzu i Siechnicach, gdzie jest również dystrybutorem ciepła do klientów końcowych.
826 total views, 1 views today