XI RCK PRO JAZZ FESTIVAL W KOŁOBRZEGU

JAZZ5jazz4Jazz MM5RaTU5RATu5

Relacja Magdy Milewskiej – uczennicy wydziału jazzu Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie, klasy fortepianu jazzowego.

„JAZZ NA KOŁOBRZESKICH ULICACH”

Po raz pierwszy od 11 lat podczas festiwalu RCK Pro Jazz muzyka wypełniła nie tylko scenę Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu, lecz także ulice nadmorskiego uzdrowiska. Bindaż, Skwer Pionierów, Pomnik Zaślubin Polski z Morzem, Port Pasażerski oraz Dziedziniec Ratusza przez trzy dni (31.07-2.08.2020) gościły polskich muzyków jazzowych.

Dorota Miśkiewicz (wokal) w towarzystwie Marka Napiórkowskiego (gitara) uraczyli publiczność rytmami latynowskimi i historiami wykonywanych przez siebie utworów. Pojawiła się „Samba z Kalendarza”, powstała we współpracy z Wojciechem Młynarskim, który, ku zdumieniu duetu, wersję „demo” piosenki zażyczył sobie od nich w postaci staromodnej kasety magnetofonowej. Z towarzyszeniem perkusjonaliów, Miśkiewicz wykonała solo pieśń „Oj kot” zaśpiewaną przez Romana Polańskiego (Papkin) w „Zemście” (reżyseria: Andrzej Wajda). Improwizacja na owej pieśni przeniosła publiczność do rytmicznej Afryki. Oprócz tego, pojawiło się m.in „Ja nie chcę spać” (tekst: Agnieszka Osiecka, muzyka: Krzysztof Komeda) ze spektaklu Teatru Komedia „Śniadanie u Tiffany’ego” z 1965 roku, „Budzić się i Zasypiać” oraz „Nucę, Gwiżdżę Sobie” z zaangażowaniem publiczności w gwizdanej frazie występującej w piosence.

Nienadowski Kaczmarek Bergander Trio oraz Acoustic Trio – Pruchnicki/Olejnik/ Jarosz zapewnili słuchaczom dawkę standardów jazzowych, takich jak „Summertime”, „Seven Steps to Heaven”, „All Blues”, „Autumn Leaves”, „Straight No Chaser”, „Softly As in A Morning Sunrise” i wiele innych.

676 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.