„MISJONARZ SZCZĘŚCIA” – KONCERT KU CZCI KS. ANDRZEJEWSKIEGO W 1. ROCZNICĘ ŚMIERCI

KS. Andrzejewski 0091KS. Andrzejewski 0121

„Misjonarz szczęścia”, pod takim tytułem w Filharmonii Gorzowskiej odbył się 29 stycznia wieczorem, koncert dedykowany pamięci ks. Witolda Andrzejewskiego, legendarnego kapelana gorzowskiej „Solidarności” w 1. rocznicę śmierci. Filharmonia wypełniona była po brzegi, a bilety sprzedane długo przed terminem. Koncert nagrywała Telewizja „Trwam”.

Składający się z pięciu części, muzyczny program w wykonaniu filharmoników gorzowskich pod dyr. Moniki Wolińskiej, zawierał tematykę: wspomnień o teatrze, o ludziach, wolności, o kapłaństwie i pamięci. To wszystko uświetniła muzyka oraz fragmenty wywiadów z ks. Andrzejewskim. Fragmenty listów kapłana oraz poezję ks. Jana Twardowskiego prezentowała aktorka Alina Czyżewska, rozpoczynając spotkanie wierszem „Było”.

W foyer rozmieszczona została wystawa fotografii z różnych okresów życia księdza, a w gablotach znalazły się pamiątki i fotografie udostępnione przez Janusza Dreczkę – wiceprezydenta Gorzowa Wlkp. , który w przeszłości należał do Duszpasterstwa Akademickiego prowadzonego przez ks. Andrzejewskiego. Janusz Dreczka był także konferansjerem koncertu.

Więcej o Koncercie na: http://ekai.pl/diecezje/zielonogorsko-gorzowska/x96527/gorzow-wlkp-misjonarz-szczescia-koncert-w-rocznice-smierci-ks-andrzejewskiego/

 

 

1,645 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.