GORZOWSKI TEATR I REGIONALNE CENTRUM POLITYKI SPOŁECZNEJ – DZIECIOM

Te 1TE

Podczas konferencji prasowej w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, dyrektorzy Jan Tomaszewicz i Jakub Piosik z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze podpisali umowę o współpracy przy realizacji projektu artystycznego, skierowanego do polskich i ukraińskich dzieci. Kwota przeznaczona na tematyczne warsztaty wynosi 215 tys. zł.

Kulminacyjnym punktem projektu będzie premiera przedstawienia „Pchła Szachrajka”według Jana Brzechwy w reżyserii Cezarego Żołyńskiego, w roli głównej wystąpi Karolina Miłkowska-Prorok. Spektakl z udziałem uczestników projektu odbędzie się 1 czerwca a więc w Dniu Dziecka.

Wśród zajęć projektowych odbywać się będą: praca z reżyserem, warsztaty aktorskie, choreograficzne, scenograficzne, muzyczne i plastyczne. Zajęcia poprowadzą gorzowscy aktorzy: Cezary Żołyński (praca z reżyserem), Mikołaj Kwiatkowski (zajęcia aktorskie), Karolina Miłkowska-Prorok (warsztaty muzyczne) oraz Iza Toroniewicz (kurs scenograficzny).

– Celem projektu jest podniesienie kompetencji kulturowych dzieci i młodzieży, ale również praca nad kompetencjami miękkimi, takimi jak przełamywanie osobistych barier, nieśmiałości, a także nauka współpracy – wyjaśniła koordynator Magdalena Bożek.

Dyr gorzowskiego teatru Jan Tomaszewicz powiedział, że poprzez projektowe, integracyjne,  teatralne zajęcia młodzi ludzie zdobędą duże doświadczenia, natomiast dzieci ukraińskie będą mogły się poczuć jakby były u siebie.

-Chcemy integrować dzieci polskie z ukraińskimi. Chcemy, by dzieci z Ukrainy poznawały naszych bajkopisarzy. Sięgamy po takie formy, jak arteterapia, bo daje niesamowite efekty emocjonalne – powiedział  Jakub Piosik, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze.

Zajęcia odbywać się będą w Gorzowie Wielkopolskim, Świebodzinie, Sulechowie, Dobiegniewie i Słubicach. Zgodnie z założeniami projektu uczestnikami, będą dzieci narażone na ubóstwo i wykluczenie społeczne, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci ukraińskich.

256 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.